zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 24 kwietnia 2024

Alcest wyda "Spiritual Instinct" w październiku

27.06.2019 15:29  autor: Verghityax, źródło: profil Alcest na Facebooku

Alcest zapowiedział premierę swojego szóstego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Spiritual Instinct". Płyta trafi do sprzedaży 25 października 2019 roku pod banderą Nuclear Blast Records.

"Spiritual Instinct" będzie pierwszym dokonaniem Francuzów dla Nuclear Blast Records. Wcześniej grupa była związana z niemiecką Prophecy Productions. Materiał na album zrealizowany został w "Drudenhaus Studio". Za projekt okładki odpowiada Fortifem.

Alcest powstał w 1999 roku jako blackmetalowy projekt wokalisty i multiinstrumentalisty Neige'a. Wkrótce muzyk zaangażował do pomocy gitarzystę La Sale Famine de Valfunde z Peste Noire oraz basistę Argotha. Debiutancka demówka, pt. "Tristesse hivernale", ukazała się w 2001 roku na kasecie magnetofonowej. Po roku współpracy Neige rozstał się dotychczasowym składem i przez niemal dekadę kontynuował działalność sam. W tym czasie styl gry Alcest ewoluował w stronę post-metalu i shoegaze.

Przypominamy, że Alcest wystąpi na trzeciej edycji "Prog In Park" w Warszawie, obok Dream Theater, Opeth, Fisha, Richiego Kotzena, Haken, Soen, Tesseract, Sermon i Bright Ophidia. Wydarzenie odbędzie się na terenie klubu "Progresja Music Zone" w dniach 12 i 13 lipca 2019 roku.

Pierwszego dnia "Prog In Park" - 12 lipca 2019 roku - zagrają Opeth, Fish, Alcest, Tesseract i Sermon. Na drugi dzień zaplanowano występ Dream Theater, Richiego Kotzena, Soen, Haken i Bright Ophidia.

Dostępne są karnety w cenie 379 zł oraz bilety na pojedyncze dni w cenie 189 zł za dzień pierwszy i 239 zł za dzień drugi.

Komentarze
Dodaj komentarz »