zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 14 listopada 2019

Eluveitie i Lacuna Coil na dwóch koncertach w Polsce

28.06.2019 12:06  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Eluveitie, Lacuna Coil i Infected Rain wyruszą w trasę koncertową po Europie. W jej ramach odwiedzą również Polskę. Występy odbędą się 10 grudnia 2019 roku w Krakowie i 11 grudnia w Warszawie.

Eluveitie nadal promuje swój ósmy longplay studyjny, pt. "Ategnatos". Płyta trafiła do sprzedaży 5 kwietnia 2019 roku za sprawą Nuclear Blast.

Materiał na "Ategnatos" zarejestrowany został w szwajcarskim "New Sound Studio" pod okiem Tommy'ego Vetterliego z Coronera. Wcześniej zespół wyprodukował z nim album "Evocation II - Pantheon". Miksami zajął się Jens Bogren. Okładkę przygotował Travis Smith. W sesji nagraniowej gościnnie udział wziął Randy Blythe z Lamb of God.

W roku 2016 skład formacji uległ zmianie. Do Eluveitie dołączyli Matteo Sisti na dudach, Alain Ackermann na perkusji, Jonas Wolf na gitarze i Michalina Malisz na lirze korbowej. Na łono zespołu powróciła także Nicole Ansperger. W roku 2017 skład uzupełniła wokalistka i harfistka Fabienne Erni.

Dyskografię studyjną Lacuna Coil zamyka "Delirium", ósmy longplay w dorobku zespołu. Premiera płyty miała miejsce 27 maja 2016 roku za pośrednictwem Century Media. Materiał zarejestrowany został w "BRX Studio" w Mediolanie. Za produkcję odpowiada Marco Coti-Zelati, basista i główny kompozytor grupy.

9 listopada 2018 roku Włosi wypuścili wydawnictwo koncertowe, pt. "The 119 Show - Live In London". Zawiera ono zapis występu, który odbył się 19 stycznia 2018 roku w "O2 Forum Kentish Town" w Londynie.

Infected Rain powstał w 2008 roku z inicjatywy wokalistki Eleny Cataragi i gitarzysty Vadima Burna w Kiszyniowie. Rok później kapela nagrała swoją pierwszą EP-kę, pt. "Judgemental Trap". Po dwóch latach intensywnego koncertowania światło dzienne ujrzał debiutancki longplay grupy, pt. "Asylum".

Obecnie muzycy pracują nad materiałem na swój czwarty longplay studyjny, który ukaże się pod egidą Napalm Records. W lutym 2019 roku kwintet wypuścił singiel "Passerby", zwiastujący nadchodzące wydawnictwo.

10.12 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

11.12 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »