zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 18 listopada 2019

Dodatkowy koncert Dodheimsgard i Bolzer w Poznaniu

5.07.2019 09:12  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Dodheimsgard, Bolzer, Blaze of Perdition i Matterhorn ogłosiły dodatkowy koncert w Polsce. Odbędzie się on 14 grudnia 2019 roku w klubie "U Bazyla" w Poznaniu. Dzień później zespoły zagrają w Warszawie, a dwa tygodnie wcześniej - 30 listopada - w Krakowie.

Dodheimsgard zaprezentuje materiał z albumu "A Umbra Omega" - jest to pierwsze dokonanie Norwegów od czasu "Supervillain Outcast" z 2007 roku. W roli wokalisty na płycie wystąpił Aldrahn, który powrócił do zespołu w 2013 roku, po niemal dziesięcioletniej przerwie. Produkcją zajął się gitarzysta i założyciel kapeli, Vicotnik. Mastering wykonał Tom Kvalsvoll w swoim "Strype Audio" w Oslo.

Grający fuzję black i death metalu Bolzer został założony w 2008 roku w Zurychu przez dwóch muzyków: KzR na gitarze i wokalu oraz HzR na perkusji. W ciągu sześciu lat działalności grupa wydała dwie EP-ki. W roku 2013 światło dzienne ujrzała pierwsza z nich, pt. "Aura", druga zaś - "Soma" - to wydawnictwo z roku 2014. Obecnie zespół promuje swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Hero".

W lutym 2019 roku Blaze of Perdition poinformował o podpisaniu kontraktu płytowego z amerykańską wytwórnią Metal Blade Records. Pod jej egidą ukaże się piąty longplay studyjny formacji, zatytułowany "The Harrowing of Hearts".

Matterhorn to szwajcarskie trio grające mieszankę death i speed metalu. Choć muzycy poznali się pod koniec 2012 roku, pracę nad debiutanckim albumem rozpoczęli dopiero pięć lat później. Materiał, zatytułowany "Crass Cleansing", ukazał się 3 marca 2018 roku.

14.12 - Poznań, "U Bazyla"
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »