zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 14 listopada 2019

Minami Deutsch na dwóch koncertach w Polsce

14.07.2019 09:51  autor: Verghityax, źródło: Southern Discomfort

Minami Deutsch, japoński zespół krautrockowy, zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Azjatycka grupa wystąpi w Polsce dwukrotnie: 30 sierpnia w klubie "Alchemia" w Krakowie oraz 29 września 2019 roku w ramach "Avant Art Festival" we Wrocławiu.

Minami Deutsch powstał w 2014 roku, rozpoczynając karierę od grania na ulicach Tokio. Formacji od początku przewodzi gitarzysta i wokalista Kyotaro Miula. Debiutancki album, zatytułowany po prostu "Minami Deutsch", ukazał się rok później.

Obecnie Japończycy promują swój drugi longplay, pt. "With Dim Light". Składający się z sześciu kompozycji materiał nagrywany był na przestrzeni dwóch lat w "Studio R" - tymczasem przez zespół przewinęło się czterech perkusistów. Oprócz założyciela grupy, w sesji udział wzięli także Taku Idemoto na gitarze i Keita Ise na basie. "With Dim Light" trafił do sprzedaży 20 kwietnia 2018 roku.

W Krakowie przed Minami Deutsch wystąpi Pył, zespół złożony z dawnych muzyków Marksman i Ampacity. 8 kwietnia 2019 roku trio udostępniło całą zawartość swojego debiutanckiego albumu, zatytułowanego po prostu "Pył". Materiał zarejestrowany został w "Tall Pine Records". Nad produkcją czuwali Łukasz Sieradzki, Janek Kobiela i Filip Różański. Miksami zajął się Filip Różański, za mastering odpowiada Haldor Grunberg.

Na "Avant Art Festival 2019" dodatkowo zagra Bill Orcutt, amerykański gitarzysta znany z post-hardcore'owej formacji Harry Pussy, a także ze swojej działalności solowej, obejmującej muzykę eksperymentalną. Oprócz Amerykanina, na scenie zaprezentuje się polski duet: Teoniki Rożynek i Qba Janicki.

30.08 - Kraków, "Alchemia"
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

29.09 - Wrocław, "Impart"
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »