zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 10 grudnia 2019

Jukka Nevalainen pożegnał się z Nightwish

16.07.2019 12:36  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Jukka Nevalainen, perkusista Nightwish, poinformował o swoim ostatecznym rozstaniu z zespołem. Przez ostatnich pięć lat na potrzeby tras koncertowych zastępował go Kai Hahto z Wintersun. Pozostali muzycy formacji potwierdzili, że Kai Hahto został oficjalnie mianowany członkiem grupy.

Nightwish, Warszawa 2.06.2012, fot. W. Dobrogojski
Nightwish, Warszawa 2.06.2012, fot. W. Dobrogojski

Jukka Nevalainen komentuje: "Mija pięć lat od kiedy zmuszony byłem, cierpiąc na bezsenność, podjąć trudną decyzję o rezygnacji z czynnego udziału w Nightwish. W efekcie zabrakło mnie na ostatnim albumie studyjnym oraz następujących po nim trasach koncertowych.

Jak podejrzewałem, mój wybór okazał się słuszny. Obecnie mam się świetnie, a problemy ze snem odeszły w niepamięć.

Postanowiłem nie igrać z losem i nie wracać do zespołu. Mój kolega Kai Hahto na stałe zajmie moje miejsce, ja tymczasem nadal będę działał za kulisami, poświęcając się biznesowym aspektom działalności grupy".

Dyskografię studyjną Nightwish zamyka album "Endless Forms Most Beautiful", pierwszy z Floor Jansen na wokalu. Z udziału w sesji nagraniowej zrezygnował Jukka Nevalainen, wieloletni perkusista formacji. Powodem były problemy zdrowotne muzyka. Za bębnami zastąpił go Kai Hahto z Wintersun. Longplay trafił do sprzedaży 27 marca 2015 roku za sprawą Nuclear Blast.

Tagi: Nightwish
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Jukka Nevalainen pożegnał się z Nightwish
Christophoros
Christophoros (wyślij pw), 2019-07-16 14:13:42 | odpowiedz | zgłoś
Szkoda, liczyłem, że jakoś się upora z chorobą i wróci do grania, ale i tak miło, że koledzy nie zostawili go na lodzie i działa w zespole "zakulisowo".
re: Jukka Nevalainen pożegnał się z Nightwish
Arktur (wyślij pw), 2019-07-20 09:27:18 | odpowiedz | zgłoś
Od zawsze zajmował się sprawami finansowymi.