zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 czerwca 2021

Bloodbath, Mustasch i Belzebong na "Summer Dying Loud"

24.07.2019 12:34  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Bloodbath, Mustasch, Belzebong i Wostok. Wcześniej swój udział potwierdziły Triptykon, Paradise Lost, Onslaught, Aborted, Tribulation, Blindead, Gold, Materia, Imperator, Tankograd, Voidhanger, Rosk, Entropia, Major Kong, Red Scalp, Lucifer, The Dog, Shodan, Tenebris, Lik, Dante i House of Death. Festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 8 września 2019 roku.

Deathmetalowa formacja Bloodbath promować będzie swój czwarty longplay studyjny, pt. "The Arrow of Satan Is Drawn". Płyta trafiła do sprzedaży 26 października 2018 roku pod egidą Peaceville Records.

"The Arrow of Satan Is Drawn" jest drugim albumem Bloodbath zarejestrowanym z Nickiem Holmesem z Paradise Lost w roli wokalisty. Zastąpił on na tym stanowisku Mikaela Akerfeldta z Opeth, który zrezygnował z udziału w projekcie w 2012 roku. W roku 2017 Bloodbath opuścił gitarzysta Per Eriksson, jego miejsce zajął Joakim Karlsson z Craft.

Mustasch odwiedzi Polskę z materiałem ze swojego ostatniego albumu studyjnego, pt. "Silent Killer", który został zarejestrowany w "Leon Music Studio" pod okiem Rikarda Lofgrena i Oscara Nilssona. Za mastering odpowiada Thomas Johansson z "The Panic Room". W kompozycji "Fire" gościnnie zaśpiewał Hank von Helvete, były wokalista Turbonegro. Premiera płyty miała miejsce 6 kwietnia 2018 roku.

Mustasch powstał w 1998 roku w Goteborgu. Od początku trzon grupy stanowią gitarzysta i wokalista Ralf Gyllenhammar oraz basista Mats Stam Johansson. Debiutancka EP-ka Szwedów, pt. "The True Sound of the New West", ujrzała światło dzienne w 2001 roku.

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas.

Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

Wostok to lubelska formacja, grająca crossover thrash. 9 grudnia 2018 roku światło dzienne ujrzała druga EP-ka zespołu, zatytułowana "Odporność".

Pierwsza pula karnetów na "Summer Dying Loud 2019" wyprzedała się. Wejściówki z drugiej puli można nabyć w cenie 119 zł. Koszt karnetu z miejscem na polu namiotowym to 139 zł. Bilety jednodniowe kosztują 80 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »