zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Vulcano, Profanatica i Azarath na "Black Winter Festival"

8.08.2019 15:44  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

W dniach 21 i 22 listopada 2019 roku w klubie "Mrowisko" w Gliwicach odbędzie się pierwsza edycja "Black Winter Festival". W ramach wydarzenia wystąpią: Vulcano, Profanatica, Azarath, Malokarpatan, Demonomancy, Vircolac, Goatcraft i Sacrilegia.

Vulcano to weterani ekstremalnego metalu z Brazylii. Uważani są za jeden z pierwszych zespołów z Ameryki Południowej, które połączyły klasyczną estetykę heavymetalową z thrash i black metalem. Od 1981 roku grupie przewodzi gitarzysta i basista Zhema Rodero. Pozostaje on też jedynym jej stałym członkiem. Najważniejsze dokonanie Brazylijczyków, longplay "Bloody Vengeance", ukazał się 10 sierpnia 1986 roku. Od tego czasu formacja wypuściła jeszcze dziewięć albumów studyjnych, jeden koncertowy i dwa splity.

Profanatica powstała w 1990 roku z inicjatywy dawnych muzyków Incantation. Trio wypuściło kilka demówek i EP-kę "Weeping in Heaven", po czym zakończyło działalność w 1992 roku.

Po dziewięciu latach przerwy perkusista i wokalista Paul Ledney reaktywował zespół z udziałem muzyków sesyjnych. Od tego czasu pod szyldem Profanatiki ukazały się cztery longplaye studyjne, jeden koncertowy i cztery EP-ki. Ostatnie wydawnictwo, pt. "Altar of the Virgin Whore", trafiło do sprzedaży 2 listopada 2018 roku.

Azarath nadal ogrywa "In Extremis", swój szósty longplay studyjny. Na następcy "Blasphemers' Maledictions" znalazło się dziesięć kompozycji, które zmiksował i zmasterował Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Premiera płyty odbyła się 7 kwietnia 2017 roku. Z "In Extremis" formacja wróciła pod skrzydła Agonia Records, z którą po raz ostatni współpracowała przy "Praise the Beast".

Blackmetalowy Malokarpatan powstał w Bratysławie i funkcjonuje od 2014 roku - początkowo jako trio, obecnie jako kwintet. Słowacy mają na swoim koncie dwa longplaye studyjne, EP-kę i dwa splity.

Demonomancy to włoskie trio, grające mieszankę death i black metalu. Formacji przewodzi wokalista i gitarzysta Witches Whipping. 23 lutego 2018 roku do sprzedaży trafił drugi longplay studyjny zespołu, pt. "Poisoned Atonement".

Vircolac to deathmetalowa formacja z Irlandii. Grupa promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Masque". Jego premiera miała miejsce 8 marca 2019 roku pod egidą Dark Descent Records.

Goatcraft pochodzi ze Słowacji i gra mieszankę black oraz death metalu. W skład kapeli wchodzą muzycy udzielający się między innymi w Demolizer i Radiation. Kwartet ma na swoim koncie dwie demówki i EP-kę.

Sacrilegia to nowa formacja JK i D.Rdrgs z Vircolac. Muzycy powołali ją do życia w 2018 roku w Dublinie. Debiutancki album, pt. "The Triclavian Advent", ujrzał światło dzienne 11 kwietnia 2019 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »