zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 25 września 2020

Mayhem wyda "Daemon" w październiku

13.08.2019 18:24  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Mayhem zaprezentował okładkę swojego szóstego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Daemon" - grafikę wykonał włoski projektant Daniele Valeriani. Wydawnictwo ukaże się 25 października 2019 roku za sprawą Century Media Records.

Na "Daemon" znajdzie się dziesięć autorskich kompozycji. Partie wokalne i perkusyjne powstały w szwedzkim "Necromorbus Studio" pod okiem Tore Stjerny, ścieżki basu Necrobutcher nagrał w "Lupercal Studio" w Oslo, również ślady gitar zostały zarejestrowane osobno - Telocha w Norwegii, a Ghula w Holandii. Całość zmiksował Tore Stjerna, za mastering odpowiada Thomas Johansson. Zrealizowanie materiału zajęło muzykom i producentom trzy miesiące.

Lista utworów:

1. The Dying False King
2. Agenda Ignis
3. Bad Blood
4. Malum
5. Falsified and Hated
6. Aeon Daemonium
7. Worthless Abomination Destroyed
8. Daemon Spawn
9. Of Worms and Ruins
10. Invoke the Oath

Zespół powołali do życia w 1984 roku Necrobutcher i Manheim, pierwotnie posługując się nazwą Musta. Po dołączeniu Euronymousa muzycy przemianowali się na Mayhem, inspirując się utworem Venom, pt. "Mayhem with Mercy". W trójkę Norwegowie zarejestrowali "Pure Fucking Armageddon", swoją debiutancką demówkę.

W początkowym okresie działalności formacja korzystała z pomocy Messiaha i Maniaka na potrzeby zaplanowanych koncertów i sesji nagraniowych. W roku 1988 skład zasilili Dead na wokalu i Hellhammer na perkusji.

Pierwszy longplay studyjny Mayhem, pt. "De Mysteriis Dom Sathanas", uważany jest za jedno z najważniejszych dokonań w historii black metalu. Premiera miała miejsce 24 maja 1994 roku. Prace nad utworami rozpoczęły się już w 1987 roku, lecz z powodu samobójstwa Deada i zabójstwa Euronymousa płyta ukazała się z dużym opóźnieniem. Wokale na album nagrał Attila Csihar, partie basu Varg Vikernes, a perkusji Hellhammer. Sesja odbyła się w "Grieg Hall" w norweskim Bergen.

Dyskografię studyjną Mayhem zamyka "Esoteric Warfare". Ukazał się on 23 maja 2014 roku za sprawą francuskiej Season of Mist.

Tagi: Mayhem
Komentarze
Dodaj komentarz »