zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 29 września 2021

Zmiana w składzie "Metal Mine Festival"

16.08.2019 15:15  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Mine" na Facebooku

Zespół Devilish Impressions podjął decyzję o wycofaniu się z udziału w czwartej edycji "Metal Mine Festival". Jego miejsce zajęła formacja Lilla Veneda. Wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia 2019 roku na terenie "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia" w Wałbrzychu.

W oświadczeniu Devilish Impressions czytamy: "Z przykrością informujemy, że zostaliśmy zmuszeni do odwołania naszego występu na nadchodzącej edycji 'Metal Mine Festiwal'. Powodem jest niezrozumiałe zachowanie organizatora - zmiana pierwotnych ustaleń bez konsultacji z nami czy chociaż zdawkowego poinformowania nas o wspomnianych zmianach przed wcieleniem ich w życie, byśmy jako zespół mogli wcześniej się do takowych ustosunkować.

Problem dotyczy m.in. kolejności występów. Pomijając wcześniejsze założenia, w oparciu o które zdecydowaliśmy się na udział w festiwalu, szale decyzji przeważył fakt przydzielenia nam slotu po zespole Spatial, którego basista gra również w Devilish Impressions. Zaznaczaliśmy, że występy obu bandów nie powinny następować bezpośrednio po sobie z przyczyn technicznych i fizycznych - w celu zadbania o odpowiednią jakość koncertu. Również ten temat - jak się okazuje - finalnie został zignorowany.

Po otrzymaniu festiwalowego harmonogramu niezwłocznie podjęliśmy próby telefonicznego skontaktowania się z organizatorem w celu wyjaśnienia sytuacji - niestety, bezskuteczne. Wysłaliśmy więc wiadomość mailową z kilkoma pytaniami dotyczącymi zaistniałej sytuacji i niewywiązania się z wcześniejszych ustaleń przez organizatora. Poprosiliśmy jednoczesnie o wstrzymanie się z publikacją rozpiski czasowej. Niestety, organizator wykazał się zupełnym brakiem chęci wspólnego rozwiązania problemu i dojścia do consensusu. W odpowiedzi uzyskaliśmy bowiem mail, zawierający oświadczenie, według którego organizator widzi występ Devilish Impressions w 'taki sposób' (nie mający nic wspólnego ze wspomnianymi wcześniejszymi ustaleniami) oraz zapytanie, czy gramy, czy nie? Nie uzyskaliśmy natomiast odpowiedzi na zadane pytania ani nawet słowa wyjaśnienia.

Naszym zdaniem nie jest to sposób, w jaki powinny być traktowane zespoły czy w jaki powinna wyglądać szeroko pojęta współpraca w jakiejkolwiek innej dziedzinie. Przyzwolenie na takie działania przyczynia się do szerzenia się na scenie zjawisk, których nigdy nie akceptowaliśmy i akceptować nie zamierzamy.

Dlatego z ogromną przykrością podjęliśmy decyzję o odwołaniu naszego występu, za co najmocniej przepraszamy wszystkich, którzy chcieli go zobaczyć. W swojej dotychczasowej karierze tylko jeden, jedyny raz odwołaliśmy jeden koncert na trasie w związku z wypadkiem, w jakim braliśmy udział, oraz następującej po nim konieczności pobytu w szpitalu poszkodowanych członków zespołu. W tym przypadku powody są zupełnie inne, mamy jednak nadzieję, że nasza postawa spotka się ze zrozumieniem oraz że podobna sytuacja ponownie nie nastąpi".

Lilla Veneda promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Lilla Veneda". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Impressive-Art Studio" pod okiem Przemysława Nowaka. Album inspirowany jest tragedią Juliusza Słowackiego, pt. "Lilla Weneda". Słowacki stworzył swoje dzieło w 1839 roku, opisując losy podbitego przez Lechitów narodu Wenedów.

Na "Metal Mine Festival" zagrają również Asphyx, Harakiri For The Sky, Embrional, Entropia, Rosk i Spatial.

24.08 - Wałbrzych, "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia"
Bilety: 85 zł (do 18 sierpnia) i 95 zł (od 19 sierpnia)

Komentarze
Dodaj komentarz »