zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

"Drownfest" wraca po trzech latach przerwy

17.08.2019 12:35  autor: Verghityax, źródło: profil Drown My Day na Facebooku

Zespół Drown My Day ogłosił szóstą edycję "Drownfestu". Poprzednia odbyła się trzy lata temu. Oprócz gospodarzy wydarzenia, na scenie zaprezentują się Tester Gier, M.O.R.O.N., Iamone, Burn The Witch i Dirtred. Festiwal dojdzie do skutku 21 grudnia 2019 roku w klubie "Zaścianek" w Krakowie.

Drown My Day, Chorzów 21.04.2018, fot. Verghityax
Drown My Day, Chorzów 21.04.2018, fot. Verghityax

Drown My Day przywiezie ze sobą materiał z drugiego longplaya studyjnego, pt. "The Ghost Tales". Trafił on do sprzedaży 16 listopada 2018 roku pod banderą Noizgate Records. Na "The Ghost Tales" znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w należącym do gitarzysty Sergiusza Smolnickiego "GensteStudio". Miksy i mastering wykonano w "Ghostship Recordings". Okładkę przygotował Kuba Sokólski.

W skład Testera Gier weszli muzycy nieistniejącego już Świniopasa, kontynuując obraną wcześniej drogę w stylu crossover thrash. Na dyskografię grupy składają się: EP-ka "Speed Metal", split z zespołem Bullet Belt oraz longplaye studyjne "Muzyka przeciwko przeglądom muzycznym" i "Nie jesteśmy muzykami".

M.O.R.O.N. to post-hardcore'owa formacja z Kobyłki, działająca od 2008 roku. Zespół ma na swoim koncie jeden longplay studyjny, pięć EP-ek i kilka singli. Obecnie muzycy pracują nad materiałem na swój drugi longplay, pt. "Dom".

Iamone gra mieszankę djentu i progresywnego metalcore'u. Po roku działalności kwartet wydał swój debiutancki album - koncepcyjny "The Life Code". Jego premiera odbyła się 26 sierpnia 2018 roku.

Metalcore'owy Burn The Witch promować będzie EP-kę "Auf Wiedersehen", zrealizowaną po pięciu latach studyjnego milczenia. Już po premierze materiału z kapelą rozstał się jej perkusista i współzałożyciel Michał Szafraniec, który postanowił wyjechać za granicę.

Groovemetalowy Dirtred koncentrował się dotychczas przede wszystkim na działalności studyjnej - występ na szóstej edycji "Drownfest" będzie jego pierwszym koncertem od ponad dekady. Zespół promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Transmissions from Below".

21.12 - Kraków, "Zaścianek"
Bilety: 29 zł (I pula), 35 zł (II pula) i 45 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »