zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 25 września 2020

Psychotropic Transcendental na "Church of Doom II"

19.08.2019 15:17  autor: Verghityax, źródło: HappyDying Productions

Formacja Psychotropic Transcendental potwierdziła swój udział w "Church of Doom Festival II", zamykając tym samym skład wydarzenia. Wcześniej organizator ogłosił, że na festiwalu zagrają Belzebong, Dom Zły, Terror Cosmico, Stay Nowhere i Throne. Koncert odbędzie się 18 października 2019 roku w klubie "Komin" w Sosnowcu.

Psychotropic Transcendental reaktywował się w 2018 roku po dziesięcioletniej przerwie. Tuż po powrocie zespół wypuścił swój drugi album studyjny, zatytułowany "...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...". Znalazło się na nim dziewięć autorskich kompozycji, które zarejestrowane zostały w okresie od 2005 do 2008 roku. Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas.

Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

W kwietniu 2019 roku Stay Nowhere wypuścił "Run" - kolejny singiel po "Kill Me", który ujrzał światło dzienne w styczniu 2019 roku. Materiał zarejestrowany został w listopadzie 2018 roku w "Czerpak Studio" pod okiem Jana Hermana, który odpowiada również za miksy. Masteringiem zajął się Bob Cooper.

Stay Nowhere pochodzi z Krakowa i gra hardcore punk. W 2016 roku ukazała się debiutancka demówka zespołu. Rok później trio wypuściło longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Stay Nowhere".

Dom Zły wydał 11 czerwca 2019 roku swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Rytuał". Sesja nagraniowa odbyła się w listopadzie i grudniu 2018 roku w "Mustache Ministry Studio" pod okiem Marcina Klimczaka, który odpowiada również za miksy i mastering. Część repertuaru została potem nagrana na nowo z powodu rozstania z wokalistą Krzysztofem Dziakiem. Zastąpiła go Ania Truszkowska.

Terror Cosmico to stonermetalowy duet z Meksyku. W jego skład wchodzą gitarzysta Javier Alejandre i Nicolas Detta na perkusji. Obecnie zespół promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany po prostu "III". Jego premiera odbyła się 3 września 2018 roku.

Włoski Throne gra mieszankę sludge i doom metalu. Zespół przywiezie ze sobą materiał z drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Consecrates". Ukazał się on 9 grudnia 2017 roku. Na zawartość krążka składa się siedem kompozycji, które nagrane zostały w "Big Pine Creek" i "Elfo Studio" pod okiem Carlo Izzo. W utworze "Lethal Dose" swojego głosu gościnnie użyczył Dorian Bones z Caronte.

18.10 - Sosnowiec, "Komin"
Bilety: 40 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »