zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Malevolent Creation i Protector na "Gothoom Open Air"

4.09.2019 18:45  autor: Verghityax, źródło: gothoom.com

Organizator słowackiego "Gothoom Open Air Fest" ogłosił pierwszych wykonawców, jacy zaprezentują się na jedenastej edycji festiwalu. Są to Malevolent Creation, Protector, Draconian, Bolzer, The Ruins of Beverast, Azarath i Pilgrimage. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 23 do 25 lipca 2020 roku w miejscowości Revistske Podzamcie.

Amerykanie z Malevolent Creation nadal promują album "The 13th Beast", który ukazał się 18 stycznia 2019 roku pod banderą Hammerheart Records. Jest on pierwszym dokonaniem zespołu w zupełnie nowym składzie. W 2017 roku Phil Fasciana zaangażował do współpracy wokalistę i gitarzystę Lee Wollenschlaegera. Objął on stanowisko po zmarłym Bretcie Hoffmannie. Nowym basistą grupy został Josh Gibbs, z kolei za perkusją zasiadł Philip Cancilla.

Na "The 13th Beast" znalazło się jedenaście kompozycji. Materiał został zmiksowany i zmasterowany przez Dana Swano w "Unisound Recording Studio".

Protector promować będzie swój ostatni album studyjny, pt. "Summon the Hordes". Premiera wydawnictwa miała miejsce 26 kwietnia 2019 roku pod egidą High Roller Records.

"Summon the Hordes" to siódmy longplay studyjny w dorobku Protector i trzeci od momentu reaktywacji, która miała miejsce w 2011 roku. Ścieżki perkusyjne zarejestrowane zostały w "Phonostudio" w Berlinie, pozostałe instrumenty i wokale w studiu "Wolfden" w Sztokholmie. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Harris Johns. Wcześniej współpracował on z Protector przy albumie "A Shredding of Skin". Okładkę przygotował Andrej Bartulović.

Do reaktywacji Protector doprowadził Martin Missy, który w latach 1987 - 1989 pełnił rolę wokalisty formacji. W roku 2006 założył on w Szwecji grupę Martin Missy and the Protectors, zajmującą się graniem utworów z repertuaru jego macierzystej kapeli. Gdy pięć lat później światło dzienne ujrzała demówka "The Return of Thrash and Madness", wokalista posłużył się nazwą Protector.

Szwedzi z Draconian, których muzyka łączy w sobie elementy gothic i doom metalu, przyjadą z materiałem z albumu "Sovran". Jest to szósty longplay studyjny grupy i pierwszy z wokalistką Heike Langhans. Dołączyła ona do zespołu w 2012 roku, zastępując Lisę Johansson. Premiera "Sovran" odbyła się 30 października 2015 roku. Na płycie znalazło się dziewięć autorskich utworów. W jednym z nich gościnnie wystąpił Daniel Anghede z Crippled Black Phoenix.

Grający fuzję black i death metalu Bolzer został założony w 2008 roku w Zurychu przez dwóch muzyków: KzR na gitarze i wokalu oraz HzR na perkusji. W ciągu sześciu lat działalności grupa wydała dwie EP-ki. W roku 2013 światło dzienne ujrzała pierwsza z nich, pt. "Aura", druga zaś - "Soma" - to wydawnictwo z roku 2014. Obecnie zespół promuje swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Hero".

The Ruins of Beverast to jednoosobowy projekt wokalisty i multiinstrumentalisty Alexandra von Meilenwalda. Muzyk wydał pod tym szyldem pięć longplayów studyjnych, z których ostatni, zatytułowany "Exuvia", ukazał się 5 maja 2017 roku pod egidą Van Records. Na potrzeby tras koncertowych Alexander von Meilenwald podróżuje z pełnym zespołem. Od 2013 roku współtworzą go G.ST, Helvegr, Arioch i Thomas Tomsen.

Azarath nadal ogrywa "In Extremis", swój szósty longplay studyjny. Na następcy "Blasphemers' Maledictions" znalazło się dziesięć kompozycji, które zmiksował i zmasterował Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Premiera płyty odbyła się 7 kwietnia 2017 roku. Z "In Extremis" formacja wróciła pod skrzydła Agonia Records, z którą po raz ostatni współpracowała przy "Praise the Beast".

Pilgrimage to maltańsko-holenderska formacja, grająca połączenie doom i death metalu. W jej skład wchodzą muzycy związani z takimi zespołami jak Weeping Silence i Victims of Creation. Obecnie kwartet pracuje nad materiałem na swój debiutancki album studyjny.

Pierwsza pula karnetów na "Gothoom Open Air Fest 2020" wyprzedała się. Wejściówki z drugiej puli nabyć można za 50 euro.

Komentarze
Dodaj komentarz »