zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 3 sierpnia 2021

Mayhem wyda archiwalne "Henhouse Recordings"

16.09.2019 15:35  autor: Verghityax, źródło: Peaceville Records

Mayhem zapowiedział premierę "Henhouse Recordings", archiwalnego materiału z 1989 roku. Trafi on do sprzedaży 4 października 2019 roku, wyłącznie na 12-calowej płycie winylowej. Wydawcą będzie Peaceville Records.

"Henhouse Recordings" to jedno z niewielu zachowanych nagrań z wokalistą Perem Ohlinem, zrealizowanych przed jego samobójczą śmiercią. Na płycie znajdą się cztery utwory z EP-ki "Deathcrush", a także "Carnage" z demówki "Pure Fucking Armageddon", jedna niepublikowana wcześniej kompozycja oraz "Freezing Moon", który kilka lat później ukazał się na longplayu "De Mysteriis Dom Sathanas".

W 2019 roku Mayhem wyda również swój szósty longplay studyjny, pt. "Daemon". Na zawartość albumu złoży się dziesięć autorskich kompozycji. Partie wokalne i perkusyjne powstały w szwedzkim "Necromorbus Studio" pod okiem Torego Stjerny, ścieżki basu Necrobutcher nagrał w "Lupercal Studio" w Oslo, również ślady gitar zostały zarejestrowane osobno - Telocha w Norwegii, a Ghula w Holandii. Całość zmiksował Tore Stjerna, za mastering odpowiada Thomas Johansson. Zrealizowanie materiału zajęło muzykom i producentom trzy miesiące. Autorem szaty graficznej jest włoski projektant Daniele Valeriani.

Zespół powołali do życia w 1984 roku Necrobutcher i Manheim, pierwotnie posługując się nazwą Musta. Po dołączeniu Euronymousa muzycy przemianowali się na Mayhem, inspirując się utworem Venom, pt. "Mayhem with Mercy". W trójkę Norwegowie zarejestrowali "Pure Fucking Armageddon", swoją debiutancką demówkę.

W początkowym okresie działalności formacja korzystała z pomocy Messiaha i Maniaka na potrzeby zaplanowanych koncertów i sesji nagraniowych. W roku 1988 skład zasilili Dead na wokalu i Hellhammer na perkusji.

Pierwszy longplay studyjny Mayhem, pt. "De Mysteriis Dom Sathanas", uważany jest za jedno z najważniejszych dokonań w historii black metalu. Premiera miała miejsce 24 maja 1994 roku. Prace nad utworami rozpoczęły się już w 1987 roku, lecz z powodu samobójstwa Deada i zabójstwa Euronymousa płyta ukazała się z dużym opóźnieniem. Wokale na album nagrał Attila Csihar, partie basu Varg Vikernes, a perkusji Hellhammer. Sesja odbyła się w "Grieg Hall" w norweskim Bergen.

Tagi: Mayhem
Komentarze
Dodaj komentarz »