zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 12 lipca 2020

Amerykański Midnight dołączył do Metal Blade Records

1.10.2019 15:51  autor: Verghityax, źródło: Metal Blade Records

Amerykański Midnight, grający mieszankę black i speed metalu, podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Metal Blade Records. Pod jej szyldem światło dzienne ujrzy czwarty longplay studyjny zespołu, zatytułowany "Rebirth By Blasphemy". Premiera planowana jest na początek 2020 roku.

Wydawnictwo promuje "Rebirth By Blasphemy" - pierwszy singiel i zarazem tytułowa kompozycja z nadchodzącego albumu. Singiel nabyć można na 7-calowej płycie winylowej w pięciu opcjach kolorystycznych. Na stronie B znajdzie się instrumentalny utwór "Afterbirth".

Athenar komentuje: "Cóż, wysłałem do Metal Blade taśmę demo w 1987 roku. Zajęło im to tylko trzydzieści dwa lata, żeby odpowiedzieć i wiecie co? Chcą zostać naszym wydawcą. Cierpliwość jest cnotą".

Midnight założył w 2003 roku wokalista i multiinstrumentalista Jamie Walters, przyjmując na potrzeby projektu pseudonim Athenar - muzyk udzielał się wówczas w heavymetalowej kapeli Boulder. Przez pierwszych osiem lat istnienia Midnight funkcjonował jako zespół jednoosobowy. Debiutancka demówka, zatytułowana po prostu "Midnight", ukazała się jeszcze w 2003 roku.

Dyskografię Midnight zamyka "Sweet Death and Ecstasy", trzeci longplay studyjny w dorobku projektu. Jest to wydawnictwo dwupłytowe. Materiał, składający się z ośmiu kompozycji i stanowiący zasadniczą część albumu, zarejestrowany został w "Bad Back Studios" w Cleveland w styczniu 2015 roku. Na drugiej płycie znalazł się zapis z sali prób. Premiera "Sweet Death and Ecstasy" miała miejsce 20 października 2017 roku.

Tagi: Midnight
Komentarze
Dodaj komentarz »