zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lipca 2020

Illusion na "Nowa Huta Alternative"

3.10.2019 15:21  autor: Verghityax, źródło: profil Nowa Huta Alternative na Facebooku

Zespół Illusion wystąpi na finałowym koncercie festiwalu "Nowa Huta Alternative", który odbędzie się 4 października 2019 roku w krakowskim klubie "Kwadrat". Na scenie zaprezentują się również Stonerror, Nevanta, Anima Umbra oraz Opera Nowohucka & DJ Trakmajster.

Illusion, Katowice 10.03.2018, fot. Verghityax
Illusion, Katowice 10.03.2018, fot. Verghityax

Illusion został powołany do życia w Gdańsku w 1992 roku z inicjatywy Tomasza Lipnickiego, Jerzego Rutkowskiego i Pawła Herbascha. Jako ostatni skład zasilił Jarosław Śmigiel. W trakcie siedmioletniej działalności grupa zarejestrowała cztery pełnometrażowe albumy studyjne i jeden koncertowy. Od momentu rozpadu w 1999 roku Illusion grał sporadyczne koncerty, choć nigdy nie ogłosił pełnej reaktywacji.

Do pełnoprawnego powrotu doszło w 2011 roku. Wkrótce światło dzienne ujrzał koncertowy album "Live", jednak na album studyjny trzeba było czekać do 2014 roku. Wówczas, 15 marca, światło dzienne ujrzała płyta "Opowieści".

Obecnie Illusion promuje album "Anhedonia". Jest to szósty longplay studyjny w dorobku grupy. Na płycie znalazło się dziesięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował pod okiem Szymona Sieńki i Grzegorza Piwkowskiego. W sesji gościnnie wziął udział Litza z Luxtorpedy, użyczając swego wokalu w utworze "Śladem Krwi". Premiera krążka odbyła się 9 marca 2018 roku.

Krakowski Stonerror promuje swój drugi longplay studyjny, pt. "Widow in Black". Premiera wydawnictwa miała miejsce 22 maja 2019 roku. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został na taśmie magnetycznej. Sesja odbyła się w dniach od 9 do 17 lutego 2019 roku w "Studiu im. Adama Mickiewicza" w Sopocie. Za realizację odpowiada Maciej Cieślak, będący również współautorem dwóch kompozycji.

Udział w koncercie jest darmowy.

4.10 - Kraków, "Kwadrat"
Start: 19:00
Bilety: wstęp wolny

Komentarze
Dodaj komentarz »