zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 7 marca 2021

Morne na trzech koncertach w Polsce

7.10.2019 09:10  autor: Verghityax, źródło: Dancin' Shoes Gigs, Boredom Booking

Amerykanie z doommetalowego Morne przyjadą do Polski na trzy koncerty w ramach europejskiej trasy. Występy odbędą się 7 października 2019 roku w klubie "D.K. Luksus" we Wrocławiu, 8 października w klubie "Pogłos" w Warszawie i 12 października w klubie "Desdemona" w Gdyni.

Morne powstał w 2005 roku w Bostonie w stanie Massachusetts - projekt powołał do życia gitarzysta, klawiszowiec i wokalista Miłosz Gassan. Dopiero dwa lata później do składu dołączyli inni muzycy: Max Furst na basie i Kevin Adams na perkusji. Jako trio Amerykanie zarejestrowali swoją debiutancką demówkę, która ujrzała światło dzienne w 2008 roku.

Od tego czasu w zespole nastąpiło kilka zmian personalnych, a Miłosz Gassan pozostaje jedynym jego stałym członkiem. W ciągu niemal piętnastu lat działalności Morne dorobił się trzech longplayów studyjnych i dwóch koncertowych. Ostatnie wydawnictwo - składanka, pt. "Rust" - ukazało się 4 października 2019 roku i zawiera materiał z debiutanckiej demówki oraz splitu z Warprayer.

We Wrocławiu koncert Morne otworzy rodzimy Guantanamo Party Program, w Warszawie w roli supportu zaprezentuje się kanadyjska grupa Storm of Sedition, z kolei w Gdyni przed Amerykanami wystąpią Orphanage Named Death i Morderca.

7.10 - Wrocław, "D.K. Luksus"
Start: 19:00
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

8.10 - Warszawa, "Pogłos"
Start: 19:30
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

12.10 - Gdynia, "Desdemona"
Start: 19:30
Bilety: 35 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »