zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 29 września 2020

Acid Drinkers i Hypnos na "Metal Fest" w Sosnowcu

17.10.2019 15:21  autor: Verghityax, źródło: profil Post Profession na Facebooku

W sali koncertowej "Muza" w Sosnowcu odbędzie się 19 października 2019 roku "Metal Fest". W ramach wydarzenia na scenie zaprezentują się Acid Drinkers, Hypnos, Planet Hell i Post Profession.

Acid Drinkers, Warszawa 2010, fot. Lazarroni
Acid Drinkers, Warszawa 2010, fot. Lazarroni

Muzycy Acid Drinkers uznają datę 7 maja 1989 roku za moment rozpoczęcia działalności przez zespół - odbyła się wówczas pierwsza próba z Titusem, Popcornem, Ślimakiem i Litzą w składzie. Trzy i pół miesiąca później - 28 sierpnia - kapela zadebiutowała na scenie podczas festiwalu "Metal Madness" na wrocławskiej Wyspie Słodowej.

Podwaliny pod Acid Drinkers położone zostały już trzy lata wcześniej: w 1986 roku. Formację powołali do życia Titus, Popcorn, Litza i Chomik - tego ostatniego na perkusji wkrótce zastąpił Ślepy. Potencjalna aktywność grupy przerwana została niecały miesiąc później, kiedy Titus został powołany do wojska. Tymczasem Popcorn i Litza podjęli się nieudanej próby reaktywacji zespołu Slavoy, by potem związać się odpowiednio z Wilczym Pająkiem i Turbo. Po swoim powrocie Titus ponownie nawiązał kontakt z Popcornem i w rezultacie Acid Drinkers wznowił działalność. Skład uzupełnili Litza i Ślimak.

Acid Drinkers ogrywa obecnie swój ostatni longplay studyjny, pt. "Peep Show". Jego premiera odbyła się 23 września 2016 roku pod egidą Makumba Music. Materiał zarejestrowany został w "Perlazza Studio", za miks odpowiedzialny jest Jacek Miłaszewski, produkcją zajął się Przemysław Wejmann.

Hypnos nadal promuje "The Whitecrow", swój piąty longplay studyjny. Składający się z trzynastu utworów materiał zarejestrowany został w czeskim "Shaark Studio" i norweskim "Toproom Studio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z gitarzystą Cannim, który dołączył do kapeli w 2016 roku.

Do udziału w powstaniu albumu Bruno i Pegas zaprosili gości. Na płycie usłyszeć można między innymi Martina Missy z Protector, Igora Hubika z Root, Zuzanę Lipovą z Dying Passion, Christophera z Krabathora i V. Santurę z Triptykon. Premiera "The Whitecrow" odbyła się 24 marca 2017 roku pod egidą Einheit Produktionen.

Hypnos powstał w 1999 roku z inicjatywy Bronislava "Bruno" Kovarika, basisty Krabathor. W pierwszym okresie działalności formacja nagrała trzy pełnowymiarowe albumy studyjne, po czym muzycy rozstali się w 2006 roku. Trzy lata później nastąpiła reaktywacja Hypnos. Od tego czasu dyskografię grupy uzupełniły EP-ka "Halfway to Hell" oraz longplaye "Heretic Commando - Rise of the New Antikrist" i "The Whitecrow".

Planet Hell zapowiedział premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Mission Two". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 9 listopada 2019 roku za sprawą Mad Lion Records.

Materiał na "Mission Two" nagrany został w "DMB Studio" w Bielsku-Białej. Za realizację odpowiada Dominik Wawak. Podobnie jak debiutancki "Mission One", tak i jego następca jest albumem konceptualnym, inspirowanym najsłynniejszą powieścią Stanisława Lema, pt. "Solaris".

Na "Metal Feście" 19 października thrashmetalowy Post Profession będzie świętował premierę swojego trzeciego longplaya studyjnego, pt. "Głosy". Jest to pierwsze dokonanie grupy po pięciu latach milczenia. Materiał zarejestrowany został w "Zed Studio".

19.10 - Sosnowiec, "Muza"
Bilety: 25 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Acid Drinkers i Hypnos na "Metal Fest" w Sosnowcu
Marti66 (gość, IP: 89.65.235.*), 2019-10-18 12:09:14 | odpowiedz | zgłoś
30 lat na scenie a AD w doskonałej formie. Koncert z vader i kat rewelacja. Dobra zabawa pod sceną. Tak trzymać!