zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 13 lipca 2020

Nick Cave and the Bad Seeds w Gliwicach

21.10.2019 09:11  autor: Verghityax, źródło: Alter Art

Zespół Nick Cave and the Bad Seeds odwiedzi Polskę w ramach planowanej na 2020 rok trasy po Europie. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 28 maja w hali "Arena Gliwice" w Gliwicach.

Nick Cave and the Bad Seeds promować będzie "Ghosteen", swój siedemnasty longplay studyjny. Sesja nagraniowa rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku w Los Angeles. Na potrzeby wydawnictwa powstało jedenaście kompozycji. Płyta trafiła do sprzedaży 3 października 2019 roku.

Lista utworów:

CD1
1. The Spinning Song
2. Bright Horses
3. Waiting for You
4. Night Raid
5. Sun Forest
6. Galleon Ship
7. Ghosteen Speaks
8. Leviathan

CD2
1. Ghosteen
2. Fireflies
3. Hollywood

Poprzedni album, pt. "Skeleton Tree", ujrzał światło dzienne 9 września 2016 roku, dzień po premierze "One More Time with Feeling" - filmu w reżyserii Andrew Dominika, opowiadającego o powstawaniu albumu. "Skeleton Tree" uplasował się na pierwszym miejscu listy sprzedaży w ośmiu krajach: Australii, Belgii, Danii, Finlandii, Irlandii, Nowej Zelandii, Norwegii i Portugalii.

W trakcie trwania sesji do "Skeleton Tree" piętnastoletni Arthur Cave - syn Nicka Cave'a - poniósł śmierć w wyniku upadku z klifu. W rezultacie część tekstów na płytę została przerobiona, aby dać wyraz zaistniałej tragedii.

Bilety na gliwicki koncert Nick Cave and the Bad Seeds trafią do sprzedaży 25 października o godzinie 10:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »