zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 15 czerwca 2021

Polska Arkona wyda "Age of Capricorn"

1.11.2019 18:37  autor: Verghityax, źródło: profil Arkony na Facebooku

Blackmetalowa Arkona zamieściła w sieci zwiastun swojego nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Age of Capricorn". Premiera płyty planowana jest na 13 grudnia 2019 roku za sprawą Debemur Morti Productions.

Dyskografię Arkony zamyka "Lunaris". Jest to szósty longplay studyjny w dorobku grupy. Następca "Chaos.Ice.Fire" zarejestrowany został w "Church of Chaos Studio" i "Metal Sound Studio", za miksy i mastering odpowiada poznańskie "Left Hand Sounds". Premiera odbyła się 4 listopada 2016 roku pod banderą Debemur Morti Productions.

W 2015 roku Khorzon zaangażował do współpracy gitarzystę Nechrista, rok później skład zespołu uzupełnili Zaala na bębnach i Drac na basie. "Lunaris" to pierwsze studyjne dokonanie Arkony nagrane z nowymi muzykami - bez Draca, który nie brał udziału w sesji nagraniowej.

Arkona, Warszawa 31.08.2018, fot. Katarzyna "KTM" Bujas
Arkona, Warszawa 31.08.2018, fot. Katarzyna "KTM" Bujas

Arkona działa od 1993 roku. Od początku przewodzi jej wokalista i multiinstrumentalista Khorzon. Debiutancka demówka, pt. "An Eternal Curse of the Pagan Godz", ujrzała światło dzienne w 1994 roku na kasecie magnetofonowej.

Komentarze
Dodaj komentarz »