zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lipca 2020

Nie żyje Timi Hansen, basista Mercyful Fate

5.11.2019 18:02  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Timi "Grabber" Hansen - basista Mercyful Fate i King Diamond - przegrał walkę z rakiem. Muzyk miał 61 lat.

King Diamond komentuje: "Właśnie dowiedziałem się, że straciłem jednego ze swych najdroższych przyjaciół, który od dłuższego czasu dzielnie zmagał się z rakiem. We wczesnych latach działalności Mercyful Fate zawsze dzieliliśmy pokój na trasie, był on również moim ulubionym basistą. Cieszę się, że udało mi się odwiedzić go w jego mieszkaniu z grupą przyjaciół. To było wspaniałe popołudnie, którego nigdy nie zapomnę.

Kiedy po raz ostatni rozmawiałem z Timim przez telefon, a miało to miejsce 24 października, zrozumiałem, że jego stan się pogorszył. Mimo to, był zdeterminowany kontynuować walkę.

Szczerze i głęboko współczuję całej jego rodzinie.

Spoczywaj w pokoju, drogi przyjacielu".

Timi Hansen przyszedł na świat 28 października 1958 roku. Był jednym z założycieli Mercyful Fate w 1981 roku i nagrał z grupą jej trzy pierwsze longplaye studyjne: "Melissa", "Don't Break the Oath" i "In the Shadows". W roku 1993 zastąpił go Sharlee D'Angelo, Timi Hansen stracił bowiem zainteresowanie życiem w trasie. Po drugim rozpadzie Mercyful Fate, który wydarzył się w 1999 roku, muzyk wziął udział w każdej reaktywacji zespołu.

W latach 1985 - 1987 Timi Hansen pełnił również rolę basisty w solowym zespole Kinga Diamonda. Wystąpił wówczas na dwóch albumach: "Fatal Portrait" i "Abigail".

Nadchodząca trasa Mercyful Fate będzie pierwszymi występami formacji od czasu gościnnego udziału w jubileuszowym koncercie Metalliki, który miał miejsce 7 grudnia 2011 roku w San Francisco. W skład kapeli wejdą, oprócz Kinga Diamonda i Hanka Shermanna, perkusista Bjarne T. Holm i gitarzysta Mike Wead. Obowiązki basisty obejmie Joey Vera z Armored Saint.

Komentarze
Dodaj komentarz »