zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 26 września 2020

Korn i Bring Me The Horizon na "Impact Festival"

13.11.2019 09:42  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

W hali "Atlas Arena" w Łodzi odbędzie się 2 czerwca 2020 roku "Impact Festival". Jak dotąd swój udział w wydarzeniu potwierdziły formacje Korn i Bring Me The Horizon.

Korn, Łódź 7.06.2016, fot. Verghityax
Korn, Łódź 7.06.2016, fot. Verghityax

Amerykanie z Korn promować będą album "The Nothing", który ukazał się 13 września 2019 roku nakładem Roadrunner Records. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Warner Music.

"The Nothing" to trzynasty longplay studyjny w dorobku Korn. Tytuł został zaczerpnięty z "Niekończącej się opowieści", w której tajemnicza siła, nazywana Nicością, powoli pożerała Krainę Fantazji. Na "The Nothing" znalazło się trzynaście autorskich kompozycji, które wyprodukował Nick Raskulinecz - wcześniej pracował on z zespołem przy "The Serenity of Suffering". Miksami zajął się Josh Wilbur, za mastering odpowiada Ted Jensen. Dwa z utworów napisane zostały z pomocą gości: "You'll Never Find Me" powstał przy udziale Billy'ego Corgana z The Smashing Pumpkins, z kolei przy "This Loss" pracował John Feldmann z Goldfinger.

Korn, jeden z pierwszych zespołów, które zyskały sławę na fali popularności nu metalu, powstał w 1993 roku na gruzach grupy L.A.P.D. Od tamtej pory jego członkami niezmiennie pozostają wokalista Jonathan Davis, gitarzysta James "Munky" Shaffer i basista Reginald "Fieldy" Arvizu. Drugi gitarzysta, Brian "Head" Welch, opuścił grupę w roku 2005, by powrócić osiem lat później. Perkusista David Silveria w 2006 roku ogłosił, że robi sobie przerwę od kapeli, ale po niespełna trzech latach został na stałe zastąpiony przez Raya Luziera.

Brytyjczycy z Bring Me The Horizon nadal ogrywają swoje ostatnie wydawnictwo, zatytułowanego "Amo". Jest to szósty longplay studyjny w dorobku kapeli. Większość materiału na płytę została skomponowana i zarejestrowana w Los Angeles, produkcją zajęli się Oli Sykes i Jordan Fish. W sesji gościnnie udział wziął Dani Filth z Cradle of Filth. Premiera płyty miała miejsce 25 stycznia 2019 roku pod egidą Columbia Records.

Bilety na "Impact Festival" trafią do ogólnej sprzedaży 15 listopada o godzinie 10:00, dostępne będą na stronach LiveNation.pl oraz Ticketmaster.pl.

Komentarze
Dodaj komentarz »