zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 października 2020

Planet of Zeus otworzy koncerty Kvelertak

22.11.2019 09:39  autor: Verghityax, źródło: profil Planet of Zeus na Facebooku

Grecy z Planet of Zeus wyruszą w europejską trasę koncertową u boku Kvelertak. Przedsięwzięcie rozpocznie się 28 lutego 2020 roku w Hamburgu, jedyny polski występ zaplanowano na 8 marca w klubie "Kwadrat" w Krakowie.

Planet of Zeus promować będzie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Faith in Physics". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 29 września 2019 roku pod egidą Heavy Psych Sounds Records.

Na potrzeby "Faith in Physics" zespół przygotował dziewięć kompozycji. Nagrania odbyły się pod koniec 2018 roku: wokale zarejestrowano w "Kiwi Studio", perkusję w "Villa Guiseppe Studio", z kolei gitarę i bas w domowym studio kapeli. Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Nikos Lavdas.

Planet of Zeus powstał w Atenach w 2000 roku, lecz dopiero w roku 2008 ukazał się pełnoprawny debiut studyjny, zatytułowany "Eleven the Hard Way". Zarówno pierwszy album, jak i jego następca - wydany w roku 2011 "Macho Libre" - sprzedały się w pełnym nakładzie. Formacja wypuściła potem reedycje obu wydawnictw.

Pod koniec lipca 2018 roku Kvelertak przedstawił swojego nowego wokalistę. Został nim Ivar Nikolaisen, udzielający się dotychczas w The Good The Bad and The Zugly. Tydzień wcześniej Erlend Hjelvik - wokalista i współzałożyciel zespołu - podjął decyzję o odejściu z grupy.

Kvelertak promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, pt. "Nattesferd". Materiał na następcę "Meir" nagrany został w "Amper Tone Studio" w Oslo. Produkcją zajął się sam zespół, za miksy odpowiada Nick Terry. Album ukazał się 13 maja 2016 roku pod egidą Roadrunner Records.

Zespół powstał w roku 2007. Po trzech latach światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany po prostu "Kvelertak". Grupa wykonuje wszystkie swoje utwory w języku ojczystym, nawiązując w tekstach do mitologii nordyckiej. Album "Kvelertak" zdobył w Norwegii dwie nagrody "Spellemannprisen".

8.03.2020 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 77 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Najchętniej czytane wieści

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy robisz kopie bezpieczeństwa swoich danych?