zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 28 stycznia 2022

Peter Hook and The Light na "3-Majówce"

4.12.2019 15:11  autor: Verghityax, źródło: 3-majowka.pl

Do składu "3-Majówki" we Wrocławiu dołączył Peter Hook and The Light - zespół byłego basisty Joy Division. Wcześniej swój udział potwierdziły formacje Epica, The Sisters of Mercy, Kult, Gerry Leonard, Pidżama Porno, Happysad i Mrozu. Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja 2020 roku na terenie "Pergoli" i "Hali Stulecia".

Peter Hook, Warszawa 11.02.2012, fot. Wojtek Dobrogojski
Peter Hook, Warszawa 11.02.2012, fot. Wojtek Dobrogojski

Zespół Peter Hook and The Light został powołany do życia w 2010 roku. Trzy lata wcześniej muzyk rozstał się z grupą New Order, po tym, jak poróżnił się z Bernardem Sumnerem. Ze swoją obecną formacją basista - pełniący obecnie funkcję wokalisty - wykonuje na żywo głównie repertuar z albumów "Unknown Pleasures" i "Closer" Joy Division. W skład kapeli wchodzą, oprócz jej lidera, David Potts, Martin Rebelski, Jack Bates, Paul Kehoe i Yves Altana.

Joy Division powstał w 1976 roku w brytyjskim Salford z inicjatywy basisty Petera Hooka i gitarzysty Bernarda Sumnera pod nazwą Warsaw. Pierwotny skład uzupełnili wokalista Ian Curtis i perkusista Terry Mason. Ten ostatni wkrótce porzucił karierę muzyka i został menedżerem formacji. Pierwszy koncert Warsaw odbył się 29 maja 1977 roku w klubie "Electric Circus" - za bębnami zasiadł wówczas Tony Tabac. Kilka miesięcy później kapela znalazła stałego perkusistę w osobie Stephena Morrisa. Na początku 1978 roku członkowie zespołu podjęli decyzję o przemianowaniu się na Joy Division, a w grudniu zarejestrowali materiał na debiutancką EP-kę, pt. "An Ideal for Living".

W czerwcu 1979 roku nakładem Factory Records ukazał się pierwszy longplay studyjny Brytyjczyków, zatytułowany "Unknown Pleasures". Drugi i zarazem ich ostatni album studyjny, "Closer", miał swoją premierę w lipcu 1980 roku, w dwa miesiące po samobójczej śmierci Iana Curtisa, która położyła kres istnieniu Joy Division. Pozostali muzycy kontynuowali karierę jako New Order.

"3-Majówka" odbędzie się na trzech scenach.

1-3.05.2020 - Wrocław, "Hala Stulecia" i "Pergola"
Bilety: 75 zł (bilety jednodniowe), 100 zł (karnety dwudniowe na 1 i 2 maja oraz karnety dwudniowe na 2 i 3 maja) i 125 zł (karnety trzydniowe)

Komentarze
Dodaj komentarz »