zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 sierpnia 2020

Venom, Rebaelliun i Gruzja na "Into the Abyss Fest"

5.12.2019 18:27  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

W dniach 15 i 16 maja 2020 roku w klubie "Zaklęte Rewiry" we Wrocławiu odbędzie się piąta edycja "Into the Abyss Fest". Pierwsze potwierdzone formacje to Venom, Rebaelliun, Gruzja i Fuoco Fatuo.

Venom nadal promuje swój ostatni album studyjny, pt. "Storm the Gates". Płyta trafiła do sprzedaży 14 grudnia 2018 roku pod egidą Spinefarm Records. Na "Storm the Gates" znalazło się trzynaście kompozycji, które wyprodukował osobiście Cronos. Sesja nagraniowa miała miejsce w okresie od 2016 do 2018 roku w "Thunderoar OQB Studios", "DooM Mobile", "OffWorld Mobile Recording" i "Insomniac Sound & Vision". Trzy utwory - "100 Miles to Hell", "We the Loud" i "Beaten to a Pulp" - ukazały się wcześniej na EP-ce "100 Miles to Hell".

Venom powstał w 1979 roku w Newcastle. Po kilku roszadach personalnych wykrystalizował się klasyczny skład zespołu: Mantas na gitarze, Abaddon na perkusji oraz Cronos na basie i wokalu. Jako trio muzycy zarejestrowali swoje cztery najważniejsze albumy: "Welcome to Hell", "Black Metal", "At War with Satan" i "Possessed".

Brazylijski Rebaelliun reaktywował się w 2015 roku po trzynastu latach przerwy - do składu wrócili perkusista Sandro Moreira, basista i wokalista Lohy Fabiano oraz gitarzyści Fabiano Penna i Ronaldo Lima. Niecały rok później kwartet wypuścił swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Hell's Decrees". Wkrótce potem Ronaldo Lima rozstał się z kapelą. W roku 2018 Fabiano Penna zmarł w wyniku infekcji. Na jego miejsce zaangażowany został Evandro Passos. Od tego czasu Rebaelliun funkcjonuje jako trio.

Blackmetalowa Gruzja promować będzie swój drugi album studyjny, zatytułowany "Jeszcze nie mamy na was pomysłu". Wydawnictwo ukazało się 18 października 2019 roku pod egidą Godz Ov War Productions. Miksami i masteringiem materiału zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Fuoco Fatuo to włoski kwartet, grający funeral doom metal z elementami death metalu. Od 2016 roku na perkusji w zespole udziela się Davide Bacchetta i to z nim formacja zarejestrowała swój drugi longplay studyjny, pt. "Backwater". Płyta trafiła do sprzedaży 7 kwietnia 2017 roku za sprawą Profound Lore Records.

15-16.05.2020 - Wrocław, "Zaklęte Rewiry"
Bilety: 149 zł (bilet jednodniowy) i 249 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »