zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 sierpnia 2020

Uli Jon Roth na solowym koncercie w Krakowie

14.12.2019 18:35  autor: Verghityax, źródło: Dragon Productions

Uli Jon Roth - były gitarzysta Scorpions - wyruszy w solową trasę koncertową, pod szyldem "Interstellar Sky Guitar". W Polsce zaplanowano jeden występ. Odbędzie się on 22 marca 2020 roku w klubie "Gwarek" w Krakowie.

W ramach nadchodzącej trasy Uli Jon Roth wykonywać będzie przede wszystkim utwory ze swojego solowego albumu, pt. "Metamorphosis of Vivaldi's Four Seasons", a także kompozycje flamenco i na pianino.

Pochodzący z niemieckiego Dusseldorfu Uli Jon Roth założył swój pierwszy zespół, Dawn Road, na początku lat 70. W tym samym okresie rockowa grupa Scorpions nagrała i wydała swój pełnowymiarowy debiut studyjny, pt. "Lonesome Crow". Wkrótce Scorpions ruszył w trasę koncertową, supportując brytyjskie UFO. W trakcie tournee gitarzyście zespołu, Michaelowi Schenkerowi, zaproponowano dołączenie do UFO na stałe. W rezultacie młodszy z braci Schenkerów opuścił Scorpions przed zakończniem trasy, a Uli Jon Roth zagrał z formacją resztę zaplanowanych koncertów.

Odejście Michaela Schenkera doprowadziło do rozpadu pierwszego Scorpions. Rudolf Schenker, chcąc kontynuować współpracę z Rothem, dołączył do Dawn Road. Za nim podążył wokalista Klaus Meine. Zgodnie z sugestią Rudolfa Schenkera zespół przemianował się niedługo później na Scorpions.

Będąc członkiem Scorpions Uli Jon Roth zarejestrował cztery albumy studyjne ("Fly to the Rainbow", "In Trance", "Virgin Killer" i "Taken by Force") i jeden koncertowy ("Tokyo Tapes"). W 1978 roku gitarzysta odszedł z kapeli, niezadowolony z obranego przez nią kierunku muzycznego, i utworzył Electric Sun. Po wydaniu trzech albumów pod tym szyldem Uli Jon Roth poświęcił się karierze solowej. Jego ostatnim dokonaniem z autorskim materiałem jest wydawnictwo studyjne, pt. "Under a Dark Sky" z 2008 roku.

22.03.2020 - Kraków, "Gwarek"
Start: 20:00
Bilety: 100 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Uli Jon Roth
Komentarze
Dodaj komentarz »