zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 maja 2021

Ancient i Acherontas na dwóch koncertach w maju

15.01.2020 17:37  autor: Verghityax, źródło: Mara Production

Blackmetalowe formacje Ancient i Acherontas wyruszą w europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą również Polskę. W naszym kraju zaplanowano dwa występy: 8 maja 2020 roku w klubie "Magnetofon" w Łodzi oraz 9 maja w klubie "Rock Out" w Dąbrowie Górniczej.

Ancient powstał w 1992 roku w Bergen jako jednoosobowy projekt Aphazela. Wkrótce zaprosił on do współpracy Grimma i we dwójkę muzycy zarejestrowali swoją debiutancką demówkę, pt. "Eerily Howling Winds". W tym składzie Ancient zarejestrował jeszcze longplay "Svartalvheim" oraz EP-kę "Trolltaar", zanim w 1995 roku Aphazel przeniósł się do USA, gdzie skompletował nową załogę.

Od tego czasu pod szyldem formacji ukazało się jeszcze sześć longplayów studyjnych, nagrywanych z różnymi muzykami. Ostatnie wydawnictwo, "Back to the Land of the Dead", pochodzi z 2016 roku. Obecnie Ancient tworzą, oprócz Aphazela, Dhilorz na gitarze i basie oraz Nicholas Barker na perkusji.

Acherontas promować będzie swój nadchodzący album studyjny, który ma się ukazać w 2020 roku.

Dyskografię grupy zamyka longplay "Faustian Ethos", którego premiera miała miejsce 18 maja 2018 roku pod banderą Agonia Records. Na płycie znalazło się osiem utworów. Materiał nagrany został w trzech różnych studiach w Grecji, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Za miksy oraz mastering odpowiada George Emmanuel z "Pentagram Studio".

W Łodzi przed Ancient i Acherontas wystąpią Besatt, Czort i Silva Nigra, natomiast w Dąbrowie Górniczej w charakterze supportów zaprezentują się Det Gamle, Silva Nigra, Witchfuck i Dimidium Mei.

8.05 - Łódź, "Magnetofon"
Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) i 59 zł (w dniu koncertu)

9.05 - Dąbrowa Górnicza, "Rock Out"
Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) i 59 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »