zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 marca 2020

Napalm Death i Night Demon na "Summer Dying Loud"

16.02.2020 21:32  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Napalm Death, Night Demon, Katla i Dom Zły. Wcześniej swój udział potwierdziły Asphyx, Enslaved, Tides From Nebula, Fleshworld, The Dead Goats, Only Sons, Deszcz i Year of the Cobra. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 10 do 12 września.

Napalm Death, Ostrawa 21.02.2018, fot. Verghityax
Napalm Death, Ostrawa 21.02.2018, fot. Verghityax

Brytyjczycy z Napalm Death promują obecnie EP-kę, pt. "Logic Ravaged by Brute Force". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 7 lutego 2020 roku za sprawą Century Media Records i zawiera dwie kompozycje: tytułową oraz cover "White Kross" Sonic Youth.

W sierpniu 2017 roku muzycy Napalm Death poinformowali, że weszli do "Parlour Studios" w brytyjskim Kettering, aby zarejestrować materiał na następcę "Apex Predator - Easy Meat" z 2015 roku. Niezatytułowane jeszcze, wydawnictwo ma się ukazać najwcześniej na początku 2020 roku. Nadchodzący materiał stanowić będzie szesnasty longplay studyjny w dorobku kapeli. Do produkcji ponownie zaangażowany został Russ Russell, wieloletni współpracownik zespołu.

Night Demon to heavymetalowy zespół z Kalifornii, działający od 2011 roku. Założył go basista i wokalista Jarvis Leatherby, udzielający się również w Cirith Ungol. Obecnie skład grupy uzupełniają Armand John Anthony na gitarze i Dusty Squires na perkusji.

Na dyskografię zespołu składają się: EP-ka "Night Demon", dwa longplaye studyjne ("Curse of the Damned" i "Darkness Remains") oraz koncertowy "Live Darkness". Ten ostatni ukazał się 10 sierpnia 2018 roku za sprawą Shadow Kingdom Records.

Katla to islandzka formacja metalowa, którą powołał do życia Guthmundur Óli Palmason, były perkusista Sólstafir. Skład uzupełnił Einar Thorberg Guthmundsson z Potentiam. Swoją nazwę projekt zapożyczył od jednego z największych wulkanów na Islandii. 27 października 2017 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album duetu, pt. "Móthurastin".

Dom Zły wydał 11 czerwca 2019 roku swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Rytuał". Sesja nagraniowa odbyła się w listopadzie i grudniu 2018 roku w "Mustache Ministry Studio" pod okiem Marcina Klimczaka, który odpowiada również za miksy i mastering. Część repertuaru została potem nagrana na nowo z powodu rozstania z wokalistą Krzysztofem Dziakiem. Zastąpiła go Ania Truszkowska.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Napalm Death i Night Demon na "Summer Dying Loud"
Spike (gość, IP: 79.184.169.*), 2020-02-17 16:44:04 | odpowiedz | zgłoś
Katla - fajna kapela:)

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy jakiś muzyk uczył Cię gry na instrumencie lub śpiewu?