zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 marca 2020

Wardruna udostępnia singiel "Gra"

24.02.2020 21:37  autor: Verghityax, źródło: profil Wardruny na Facebooku

Wardruna udostępniła utwór "Gra", pierwszy singiel z nadchodzącego longplaya studyjnego, pt. "Kvitravn". Kompozycji towarzyszy teledysk w reżyserii Tuukki Koskiego. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 5 czerwca 2020 roku.

Einar Selvik komentuje: "'Gra' (Szary) to nasza pieśń do wilka. Opowiada o pradawnej więzi łączącej go z człowiekiem. Jej zadaniem jest podniesienie kwestii ceny i odpowiedzialności, jaka wiąże się z byciem częścią natury, nie stania ponad nią. Po raz kolejny mieliśmy okazję odwiedzić Finlandię, gdzie pracowaliśmy z pięknym wilkiem imienim Tihu i jego opiekunami. Teledysk wyreżyserował nasz przyjaciel Tuukka Koski i jego fantastyczna ekipa".

Na "Kvitravn" znajdzie się jedenaście kompozycji. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięła Kirsten Braten Berg.

Wardruna powstała w 2003 roku z inicjatywy Einara Selvika. Jest on głównym kompozytorem formacji, odpowiada też za nagrywanie wszystkich instrumentów w studiu. Głosem grupy jest wokalistka Lindy Fay Hella. Do 2015 roku w Wardrunie udzielał się także Gaahl, były wokalista Gorgoroth.

Muzyka Wardruny zdobyła międzynarodową popularność, gdy została wykorzystana w serialu "Wikingowie", a Einar został jednym z twórców ścieżki dźwiękowej.

Przypominamy, że Wardruna zagra 3 maja 2020 roku w "Hali Ziemi" w Poznaniu oraz 4 maja w "ICE Congress Center" w Krakowie. Bilety na oba koncerty są wyprzedane.

Tagi: Wardruna
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Wardruna udostępnia singiel "Gra"
Spike (gość, IP: 79.184.169.*), 2020-02-25 13:18:20 | odpowiedz | zgłoś
Piękna kompozycja.