zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 16 lipca 2020

Mekong Delta wyda "Tales of a Future Past"

10.03.2020 20:39  autor: Verghityax, źródło: profil Mekong Delta na Facebooku

Mekong Delta - jeden z prekursorów progresywnego thrash metalu - zapowiedział premierę swojego dwunastego longplaya studyjnego, pt. "Tales of a Future Past". Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 24 kwietnia 2020 roku za sprawą Butler Records.

Na "Tales of a Future Past" znajdzie się dziesięć kompozycji, w tym przeróbka klasycznego utworu "Sevilla" autorstwa Isaaca Albeniza. Okładkę przygotował David Demaret.

Lista utworów:

1. Landscape 1 - Into the Void
2. Mental Entropy
3. A Colony of Liar Men
4. Landscape 2 - Waste Land
5. Mindeater
6. The Hollow Men
7. Landscape 3 - Inharent
8. When All Hope Is Gone
9. A Farewell to Eternity
10. Landscape 4 - Pleasant Ground

Mekong Delta powstał w 1985 roku z inicjatywy Ralpha Huberta - inżyniera dźwięku oraz właściciela wytwórni Aaarrg Records. Początkowo nie planował on nawet uczestniczyć w projekcie osobiście, zmienił jednak zdanie, kiedy w 1987 roku Peter Wagner opuścił grupę, aby skupić się na Rage. Ralph Hubert zajął w Mekong Delta stanowisko basisty i od tego czasu pozostaje liderem oraz jedynym stałym członkiem zespołu.

Debiutancki album formacji, zatytułowany po prostu "Mekong Delta", ukazał się w 1987 roku pod egidą Aaarrg Records. Choć nie wziął on udziału w sesji nagraniowej, Peter Wagner napisał na potrzeby longplaya wszystkie teksty. Po raz drugi wyświadczył tę przysługę kolegom przy okazji pracy nad kolejnym albumem, pt. "The Music of Erich Zann".

Obecnie w skład Mekong Delta, oprócz Ralpha Huberta, wchodzą Peter Sjoberg i Erik Adam H. Grosch na gitarze, Alex Landenburg na perkusji i Martin LeMar na wokalu.

Tagi: Mekong Delta
Komentarze
Dodaj komentarz »