zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Percival zagra koncert online

18.03.2020 14:34  autor: Verghityax, źródło: profil Percival Schuttenbach na Facebooku

Z uwagi na odwołanie trasy "Slavny Tur IV", folkowy Percival poinformował, że zagra koncert online. Występ odbędzie się 21 marca 2020 roku i będzie można go obejrzeć na kanale YouTube zespołu.

Percival, Aleksandrów Łódzki 8.09.2017, fot. Verghityax
Percival, Aleksandrów Łódzki 8.09.2017, fot. Verghityax

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Nie możecie przyjść na koncerty, więc będziecie mogli posłuchać koncertu z domu.

Chcemy choć w części zrekompensować Wam przesunięcie dat koncertów 'Slavnego Tura IV'. Stąd w przyszłą sobotę będziecie mogli obejrzeć nasz folkowy koncert na żywo, w streamingu.

Wszelkie szczegóły podamy Wam w ciągu następnych kilku dni".

W ramach "Slavnego Tura IV" zespół wykonywać miał wybrane kompozycje z całego cyklu "Slava!", na który składają się albumy "Slava! Pieśni Słowian Południowych", "Slava II - Pieśni Słowian Wschodnich" i "Slava III - Pieśni Słowian Zachodnich". Pierwszy z nich miał swoją premierę w 2012 roku, kolejne w latach 2014 oraz 2018.

Percival związany jest z rekonstrukcją historyczną - zamiast instrumentów elektrycznych muzycy używają instrumentarium ludowego i etnicznego, w tym sazu, buzuki, bodhranu, liry bizantyjskiej, fletu i bębnów. Trzon grupy tworzą Mikołaj Rybacki i Katarzyna Bromirska, oboje udzielający się również w Percival Schuttenbach.

Tagi: Percival
Komentarze
Dodaj komentarz »