zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

Obscure Sphinx udostępnia "Thaumaturgy I"

21.03.2020 17:13  autor: Verghityax, źródło: profil Obscure Sphinx na Facebooku

Obscure Sphinx udostępnił "Thaumaturgy I", pierwszą część nadchodzącego albumu koncertowego, zatytułowanego "Thaumaturgies". Wypuszczony materiał stanowi zapis z występu grupy, który odbył się 28 kwietnia 2018 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Pierwsza część - 'Thaumaturgy I' - to audio i wideo z występu na żywo w klubie 'Progresja' w Warszawie. Zapis koncertu udostępniamy za darmo, niebawem (również za darmo) pojawi się na naszych platformach streamingowych. Póki co, nie planujemy wydawania fizycznych egzemplarzy.

Druga część wydawnictwa - 'Thaumaturgy II' - to zapis audio naszego setu ambientowego. Jest to zupełnie nowa muzyka w zupełnie innym stylu. Do muzyki powstał film z wizualizacjami. Premiera będzie ogłoszona w późniejszym terminie".

Obscure Sphinx, Aleksandrów Łódzki 8.09.2017, fot. Verghityax
Obscure Sphinx, Aleksandrów Łódzki 8.09.2017, fot. Verghityax

Dźwięk z występu w "Progresja Music Zone" zgrał Przemysław Polański. Za miksy i mastering odpowiada Sebastian Has. W wideo wykorzystano ujęcia wykonane przez Rafała Habrajskiego z Drummers From Hell.

W październiku 2019 roku muzycy Obscure Sphinx weszli do "Monochrom Studio", aby zarejestrować materiał na swój czwarty longplay studyjny. Jego premiera planowana jest na 2020 rok.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Obscure Sphinx udostępnia "Thaumaturgy I"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-03-21 20:19:01 | odpowiedz | zgłoś
Kamerzystów było aż dwóch, w tym co najmniej jeden z telefonem? :)
Często źle wykadrowane ujęcia statyczne i też nie idealne ujęcia z fosy zmontowane tak, że efekt jest bardzo dobry, a do tego dźwięk jest świetny.
Dobrze się tego słucha, a Wielebną zawsze się dobrze ogląda. Aż zachciało mi się po raz n-ty pójść na ich koncert.
re: Obscure Sphinx udostępnia "Thaumaturgy I"
Verghityax (wyślij pw), 2020-03-23 09:57:01 | odpowiedz | zgłoś
Dawno nie słyszałem koncertówki z tak świetnie ukręconym brzmieniem.
re: Obscure Sphinx udostępnia "Thaumaturgy I"
Zwierzak DFH (gość, IP: 178.36.244.*), 2020-03-24 15:28:56 | odpowiedz | zgłoś
Kamerzystów nie było. Były tylko dwie osoby, które operowały tym, co miały pod ręką. To w ogóle nie miało wychodzić jako koncert, i pomysł był mocno spontaniczny. Praca wykonana przez amatorów. Ale jak widać, doceniona na tyle przez zespół i osoby edytujące, że wyszło na tyle dobrze, ze zostało to pokazane. Jak wspomniałeś, edycja i dźwięk, to mistrzostwo. Ja, mimo swych niedoskonałości, cieszę się, że to wypuścili. Jak i zapewne wiele osób. Pozdrawiam i mimo wszystko życzę radości z oglądania tego video