zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 31 lipca 2021

Kwietniowe koncerty Jethro Tull przeniesione na październik

24.03.2020 17:19  autor: Verghityax, źródło: Cinematographer Productions

Planowane na kwiecień 2020 roku koncerty Jethro Tull odbędą się sześć miesięcy później. Nowe terminy to 17 października dla Bielska-Białej, 19 października dla Poznania i 20 października dla Gdańska.

Ian Anderson reaktywował Jethro Tull we wrześniu 2017 roku. W skład weszli basista David Goodier, klawiszowiec John O'Hara, perkusista Scott Hammond i gitarzysta Florian Opahle - muzycy z solowego zespołu Andersona. Martin Barre nie wziął udziału w powrocie.

Jethro Tull powstał w 1967 roku w Luton. Przez niemal pół wieku działalności jedynymi stałymi członkami pozostawali Ian Anderson i Martin Barre. Pierwszy komercyjny sukces zespół odniósł w 1969 roku swoim drugim albumem studyjnym, pt. "Stand Up" - w Wielkiej Brytanii płyta wspięła się na 1. miejsce listy sprzedaży.

Na czwartym longplayu studyjnym, pt. "Aqualung", kapela zmieniła styl z folk rocka na rock progresywny. Kilka lat później Jethro Tull wrócił do folka za sprawą albumu "Songs from the Wood".

Dyskografię Jethro Tull zamyka "The Jethro Tull Christmas Album" z 2003 roku. W kwietniu 2014 roku formacja zakończyła działalność, a lider Ian Anderson poinformował, że poświęci się karierze solowej. Mimo to w marcu 2017 roku muzyk wydał album "Jethro Tull - The String Quartets".

17.10 - Bielsko-Biała, "Bielskie Centrum Kultury"
19.10 - Poznań, "Sala Ziemi"
20.10 - Gdańsk, "Stary Maneż"

Tagi: Jethro Tull
Komentarze
Dodaj komentarz »