zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 29 września 2020

Koncertowy klip do "Salvation" Sacred Reich

1.04.2020 20:22  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Amerykański Sacred Reich zaprezentował koncertowy teledysk do utworu "Salvation" z ostatniego albumu studyjnego, pt. "Awakening". Premiera płyty miała miejsce 23 sierpnia 2019 roku pod egidą Metal Blade Records.

Obraz wyreżyserował Fiaz Farrelly.

Na potrzeby sesji nagraniowej formacja weszła do "The Platinum Underground" w Arizonie. Do roli producenta zaangażowany został Arthur Rizk. Jest to pierwsze dokonanie studyjne Amerykanów od czasu albumu "Heal" z 1996 roku.

Lista utworów:

1. Awakening
2. Divide & Conquer
3. Salvation
4. Manifest Reality
5. Killing Machine
6. Death Valley
7. Revolution
8. Something to Believe

W grudniu 2018 roku perkusista Dave McClain powrócił do Sacred Reich po ponad dwóch dekadach nieobecności. Miesiąc wcześniej muzyk rozstał się z Machine Head, ukończywszy trasę "Freaks & Zeroes Tour".

Jason Rainey - były gitarzysta i założyciel Sacred Reich - zmarł 17 marca 2020 roku na zawał serca. Śmierć muzyka potwierdziła jego żona Renee Novak. Miał 53 lata.

W lutym 2019 roku Jason Rainey został usunięty z formacji. Według Phila Rinda, gitarzysta nie był w stanie wypełnić swoich obowiązków w studiu, gdy rozpoczęła się sesja nagraniowa do powrotnego albumu, zatytułowanego "Awakening". Po tym wydarzeniu relacje Jasona Raineya i reszty muzyków drastycznie się pogorszyły - za pośrednictwem swojego konta na Facebooku gitarzysta poinformował, że dawni koledzy ukradli mu zespół i nie chce mieć z nimi więcej do czynienia.

Tagi: Sacred Reich
Komentarze
Dodaj komentarz »