zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 23 czerwca 2021

Tiamat i Ragehammer na "Summer Dying Loud"

4.04.2020 14:31  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Zespoły Tiamat i Ragehammer dołączyły do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim. Festiwal odbędzie się w dniach od 10 do 12 września 2020 roku. Wcześniej swój udział potwierdziły formacje Asphyx, Napalm Death, Anathema, Enslaved, Tides From Nebula, Me And That Man, Night Demon, Fleshworld, The Dead Goats, Only Sons, Deszcz, Dom Zły, Katla, Diuna, Motorowl i Year of the Cobra.

Podczas swego występu na "Summer Dying Loud" Tiamat wykonywać będzie wyłącznie materiał ze swoich dwóch najważniejszych albumów studyjnych: "Clouds" i "Wildhoney".

Na "The Astral Sleep" - swoim drugim longplayu studyjnym - Tiamat porzucił blackmetalowe wpływy na rzecz mieszanki rocka gotyckiego i doom metalu. Ten kierunek udoskonalony został na następnym albumie, zatytułowanym "Clouds". Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w niemieckim "Woodhouse Studio" pod okiem Waldemara Sorychty. Jeszcze przed sesją nagraniową skład opuścił basista Jorgen Thullberg, a jego miejsce zajął Johnny Hagel. Ponadto do grupy dołączył klawiszowiec Kenneth Roos - wcześniej Szwedzi korzystali w tej materii z pomocy muzyka sesyjnego. "Clouds" ukazał się 2 grudnia 1992 roku nakładem Century Media.

Pomimo pozytywnego przyjęcia ze strony fanów i krytyków, Johan Edlund nie był zadowolony z ostatecznego kształtu "Clouds". W kwietniu 1994 roku światło dzienne ujrzał pierwszy koncertowy album Tiamat, pt. "The Sleeping Beauty - Live in Israel". Już po jego premierze Edlund zwolnił wszystkich członków zespołu, oprócz Johnny'ego Hagela. Do pracy nad następcą "Clouds", który miał nosić tytuł "Wildhoney", zatrudniono muzyków sesyjnych: Larsa Skolda na perkusji, Magnusa Sahlgrena na gitarze i Waldemara Sorychtę na klawiszach. Wokale żeńskie nagrała gościnnie Birgit Zacher, z której usług w przyszłości skorzystał portugalski Moonspell. Na "Wildhoney" Johan Edlund na dobre porzucił deathmetalowe wokale, a sama muzyka stała się bardziej progresywna. Album trafił do sprzedaży 1 września 1994 roku, stając się jednym z najlepiej sprzedających się wydawnictw Century Media.

Ragehammer nadal ogrywa swój pierwszy longplay, zatytułowany "The Hammer Doctrine". Trafił on do sprzedaży 8 kwietnia 2016 roku. Materiał został zarejestrowany pod koniec 2015 roku w "No Solace Studio". Miksami i masteringiem zajął się M. z Mgły. Na "The Hammer Doctrine" znalazło się osiem autorskich utworów oraz cover "Spotkania z Diabłem" Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron.

Karnety na "Summer Dying Loud" nabyć można w cenie 159 zł. Karnet z wstępem na pole namiotowe kosztuje 179 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »