zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 2 grudnia 2020

Amerykański Midnight zagra w Warszawie

9.04.2020 11:55  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Amerykański Midnight powróci do Polski w ramach trasy koncertowej po Europie - w przedsięwzięciu udział wezmą również formacje Hellripper i Red Death. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 15 listopada 2020 roku w klubie "Proxima" w Warszawie.

Midnight promować będzie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Rebirth by Blasphemy". Płyta trafiła do sprzedaży 24 stycznia 2020 roku pod banderą Metal Blade Records. Na zawartość wydawnictwa złożyło się dziesięć kompozycji, które wyprodukował i zmiksował Noah Buchanan.

Midnight założył w 2003 roku wokalista i multiinstrumentalista Jamie Walters, przyjmując na potrzeby projektu pseudonim Athenar - muzyk udzielał się wówczas w heavymetalowej kapeli Boulder. Przez pierwszych osiem lat istnienia Midnight funkcjonował jako zespół jednoosobowy. Debiutancka demówka, zatytułowana po prostu "Midnight", ukazała się jeszcze w 2003 roku.

Hellripper to jednoosobowy projekt Jamesa McBaina, szkockiego wokalisty i multiinstrumentalisty z Aberdeen. W ciągu sześciu lat działalności muzyk wypuścił dwie EP-ki, pięć splitów i longplay studyjny. Ostatnie wydawnictwo - EP-ka "Black Arts & Alchemy" - pochodzi z 2019 roku.

Red Death to amerykańska formacja, grająca crossover thrash. Obecnie kwartet promuje swój trzeci longplay studyjny, pt. "Sickness Divine". Album ukazał się 28 listopada 2019 roku za sprawą Century Media Records.

15.11 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »