zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 maja 2021

Asphyx pracuje nad następcą "Incoming Death"

16.04.2020 19:25  autor: Verghityax, źródło: profil Stefana Huskensa na Facebooku

Stefan Huskens - perkusista Asphyx - poinformował, że wszedł do "Tom Meier Studio Recordings" w Enschede, rozpoczynając tym samym sesję nagraniową do następcy "Incoming Death".

Asphyx, Ostrawa 19.11.2016, fot. Verghityax
Asphyx, Ostrawa 19.11.2016, fot. Verghityax

Asphyx nadal promuje swój ostatni album studyjny, pt. "Incoming Death". Na płycie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które grupa Martina Van Drunena zarejestrowała pod okiem Dana Swano. Jest to pierwsze dokonanie formacji z perkusistą Stefanem Huskensem, który zastąpił Boba Bagchusa w 2014 roku. Premiera "Incoming Death" odbyła się 30 września 2016 roku pod banderą Century Media Records.

Asphyx założyli w 1987 roku perkusista Bob Bagchus i gitarzysta Tony Brookhuis. Skład uzupełnił basista i wokalista Christian Colli. Gdy trzy lata później zespół nagrywał materiał na "The Rack", swój pierwszy longplay studyjny, Bob Bagchus pozostawał jedynym założycielem czynnie udzielającym się w grupie. Stanowisko gitarzysty objął Eric Daniels, z kolei za mikrofonem stanął Martin van Drunen, który nieco wcześniej rozstał się z Pestilence. W trójkę muzycy zarejestrowali jeszcze album "Last One on Earth". Obok "The Rack" jest on uznawany za jedno z najważniejszych dokonań w dorobku Asphyx.

Przypominamy, że Asphyx wystąpi na tegorocznej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim. Festiwal odbędzie się w dniach od 10 do 12 września. Swój udział potwierdziły również formacje Napalm Death, Anathema, Enslaved, Tiamat, Tides From Nebula, Me And That Man, Night Demon, Fleshworld, The Dead Goats, Ragehammer, Only Sons, Deszcz, Dom Zły, Katla, Diuna, Motorowl i Year of the Cobra.

Karnety na "Summer Dying Loud" nabyć można w cenie 159 zł. Karnet z wstępem na pole namiotowe kosztuje 179 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »