zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 17 kwietnia 2021

Ministry prezentuje singiel "Alert Level"

27.04.2020 09:29  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Weterani industrialnego metalu z Ministry wypuścili singiel "Alert Level". Znajdzie się on na nadchodzącym następcy "AmeriKKKant" z 2018 roku.

Al Jourgensen komentuje: "Pracę nad piosenką zakończyliśmy w styczniu. Graliśmy ją na próbach przed trasą po Australii i Japonii, i brzmiała świetnie. Sam album miał być gotowy na lipiec, kiedy to planowaliśmy ruszyć w tournee po USA, ale z uwagi na zaistniałe okoliczności - i to, jak aktualny ten numer się wydaje - postanowiliśmy udostępnić 'Alert Level' już teraz".

W nagraniu "Alert Level" udział wzięli, oprócz Ala Jourgensena, Cesar Soto na gitarze i basie, Dan Cleary na basie, Roy Mayorga na perkusji i Michael Rozon na klawiszach. W charakterze gościa wystąpił Arabian Prince z NWA.

Dyskografię Ministry zamyka "AmeriKKKant", czternasty longplay studyjny w dorobku grupy. Jego premiera miała miejsce 9 marca 2018 roku pod egidą Nuclear Blast Records. Sesja nagraniowa odbyła się w kalifornijskim "Caribou Studios" w okresie od stycznia do maja 2017 roku, produkcją zajął się lider i wokalista zespołu - Al Jourgensen. Do pracy przy albumie zaproszeni zostali w charakterze gości DJ Swamp, Burton C. Bell z Fear Factory, Arabian Prince i Lord Of The Cello.

W październiku 2018 roku Al Jourgensen rozpoczął pracę nad piętnastym longplayem studyjnym grupy. Miesiąc później muzyk poinformował, że pogodził się z Paulem Barkerem, byłym basistą i producentem Ministry, który uznawany jest, obok Ala Jourgensena, za jednego z głównych twórców brzmienia zespołu.

Ministry powstał w 1981 roku w Chicago z inicjatywy Ala Jourgensena. Po wydaniu debiutanckiego "With Sympathy" formacja porzuciła synth-popową stylistykę, by odbyć krótki romans z EBM i ostatecznie zostać jednym z pionierów industrialnego metalu. Na przełomie lat 80. i 90. grupa wydała swoje najważniejsze albumy: "The Land of Rape and Honey", "The Mind Is a Terrible Thing to Taste" i "Psalm 69".

Tagi: Ministry
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Ministry prezentuje singiel "Alert Level"
kerang (gość, IP: 79.186.2.*), 2020-04-29 08:40:45 | odpowiedz | zgłoś
Masz rację, to jest tak podobne , że jak Dave Mustaine to usłyszy to oskarży Ala Jourgensena o plagiat a już na pewno o inspirację.
re: Ministry prezentuje singiel "Alert Level"
Wujek_Deth
Wujek_Deth (wyślij pw), 2020-04-28 22:01:06 | odpowiedz | zgłoś
Może to wydawać się dziwne, ale moje pierwsze skojarzenie to "Super Collider" Megadeth. Podobnie proste riffy, rytmika i raczej wyluzowany, rockowy klimat.