zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Metallica udostępnia archiwalny koncert z 1991 roku

2.05.2020 19:03  autor: Verghityax, źródło: profil Metalliki na Facebooku

Metallica udostępniła pełny zapis swojego występu w Muskegon, który miał miejsce w ramach trasy "Wherever We May Roam Tour". Grupa promowała wówczas swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Metallica", znany również jako "Czarny Album".

Północnoamerykańska część trasy "Wherever We May Roam Tour" rozpoczęła się 12 października 1991 roku w Oakland. Niecały miesiąc później - 1 listopada - zespół dotarł do Muskegon w stanie Michigan. Tam kwartet zaprezentował się w "L. C. Walker Arena", mieszczącej nieco ponad pięć tysięcy widzów.

Lista utworów:

1. Enter Sandman
2. Creeping Death
3. Harvester of Sorrow
4. Welcome Home (Sanitarium)
5. Sad But True
6. Holier Than Thou
7. The Unforgiven
8. Eye of the Beholder / Blackened / The Frayed Ends of Sanity / ...And Justice for All medley
9 The Four Horsemen
10. For Whom the Bell Tolls
11. Fade to Black
12. Whiplash
13. Master of Puppets
14. Seek & Destroy
15. One
16. Last Caress
17. Am I Evil?
18. Battery

Sesja nagraniowa do albumu "Metallica" rozpoczęła się w 6 października 1990 roku w "One on One Recording Studios" w Los Angeles. Było to drugie dokonanie Amerykanów z Jasonem Newstedem w roli basisty. Do roli producenta muzycy zatrudnili Boba Rocka, będąc pod wrażeniem pracy, jaką wykonał przy albumie "Dr. Feelgood" Motley Crue. Z uwagi na zupełnie odmienne podejście do procesu twórczego, zespół wielokrotnie popadał z Bobem Rockiem w konflikt. Ostatecznie sesja przeciągnęła się do 16 czerwca 1991 roku. Materiał był trzykrotnie miksowany, a całkowity koszt jego produkcji wyceniany jest na milion dolarów. Ponadto, pomiędzy nagraniami, w obrębie formacji doszło do trzech rozwodów - ze swoimi żonami rozstali się Lars Ulrich, Kirk Hammett i Jason Newsted.

"Czarny Album" trafił do sprzedaży 12 sierpnia 1991 roku, debiutując na pierwszym miejscu listy sprzedaży w ośmiu krajach - w USA, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii i Szwajcarii. Szczyt listy "Billboard 200" wydawnictwo okupowało przez cztery tygodnie.

Tagi: Metallica
Komentarze
Dodaj komentarz »