zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 1 lutego 2023

Koncert Joe Satrianiego przełożony na rok 2021

3.05.2020 15:42  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Joe Satriani poinformował, że cała trasa "The Shapeshifting Tour" przeniesiona została na przyszły rok. Polski występ gitarzysty, który miał się odbyć 5 maja 2020 roku, dojdzie do skutku 18 maja 2021 roku. Zakupione bilety zachowują ważność.

Muzyk promować będzie "Shapeshifting", siedemnasty longplay studyjny w swoim solowym dorobku. Premiera płyty miała miejsce 10 kwietnia 2020 roku pod egidą Sony Music i Legacy Recordings.

Na "Shapeshifting" znalazło się trzynaście kompozycji, które Joe Satriani zarejestrował z pomocą perkusisty Kenny'ego Aronoffa, basisty Chrisa Chaneya z Jane's Addiction oraz klawiszowca Erica Caudieux. W sesji gościnnie udział wzięli Lisa Coleman i Christopher Guest. Masteringiem zajął się wieloletni współpracownik gitarzysty John Cuniberti.

Joe Satriani uważany jest za jednego z najważniejszych gitarzystów muzyki rockowej. Piętnastokrotnie nominowany był do nagrody "Grammy", a jego płyty sprzedały się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. Uczył gry na gitarze Steve'a Vai, Larry'ego LaLonde, Ricka Hunolta, Kirka Hammetta i Alexa Skolnicka. W roku 1988 pełnił obowiązki gitarzysty na solowej trasie Micka Jaggera, pięć lat później pomógł Deep Purple wywiązać się z zobowiązań koncertowych po odejściu Ritchiego Blackmore'a.

18.05.2021 - Warszawa, "Stodoła"

Tagi: Joe Satriani
Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy zdarzyło Ci się napisać list (tradycyjny lub elektroniczny) do muzyka?