zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 września 2021

Nightwish i Amorphis odwiedzą Polskę w grudniu

8.05.2020 18:18  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Nightwish ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej, w której towarzyszyć mu będą rodacy z Amorphis i Turmion Katilot. Przedsięwzięcie rozpocznie się 16 listopada 2020 roku w Oslo. Jedyny polski występ zaplanowano na 13 grudnia w hali "Arena Gliwice".

Nightwish, Praga 7.12.2015, fot. Verghityax
Nightwish, Praga 7.12.2015, fot. Verghityax

Nightwish promuje obecnie swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "Human. :II: Nature.". Znalazło się na nim łącznie dziesięć kompozycji: dziewięć na pierwszej płycie oraz jedna rozbudowana na płycie drugiej. Materiał zarejestrowany został w "Finnvox Studios", "Petrax Studios" oraz w chacie w Rosko. Miksami zajął się Mikko Karmila. Za mastering odpowiada Mika Jussila.

"Human. :II: Nature." to pierwsze studyjne dokonanie Nightwish z Kaiem Hahto w roli perkusisty. Zastąpił on na tym stanowisku Jukkę Nevalainena, który zrezygnował z kariery muzycznej z uwagi na problemy zdrowotne.

Amorphis nadal ogrywa "Queen of Time", swój trzynasty longplay studyjny, który ujrzał światło dzienne 18 maja 2018 roku za sprawą Nuclear Blast. Do produkcji zaangażowany został Jens Bogren, wcześniej pracował on z Amorphis przy "Under the Red Cloud". "Queen of Time" jest pierwszym dokonaniem zespołu od czasu "Tuonela" z 1999 roku, w którego nagraniu udział wziął basista Olli-Pekka Laine. Powrócił on do kapeli po odejściu Niclasa Etelavuori w 2017 roku. To także pierwsze dokonanie Finów, na którym usłyszeć będzie można Pekkę Kainulainena, dotychczas zajmującego się wyłącznie pisaniem tekstów.

Turmion Katilot to fińska formacja, grająca industrialny metal. Od początku działalności kapeli przewodzi wokalista MC Raaka Pee. Obecnie sekstet promuje swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "Global Warning".

Przedsprzedaż biletów na gliwicki koncert Nightwish, Amorphis i Turmion Katilot ruszy 11 maja o godzinie 10:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »