zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 maja 2021

Teledysk do "Homebound" Enslaved

25.05.2020 18:13  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Norwegowie z Enslaved udostępnili teledysk do "Homebound", pierwszego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Utgard". Premiera płyty planowana jest na koniec 2020 roku.

Materiał na "Utgard" zarejestrowany został w "Duper Studio" i "Solslottet Studio" w Bergen. Miksami zajął się Jens Bogren z "Fascination Street Studios". Okładkę przygotował Truls Espedal.

Dyskografię Enslaved zamyka "E", czternasty longplay studyjny w dorobku formacji. Ukazał się on 13 października 2017 roku pod egidą Nuclear Blast Records i stanowi pierwsze dokonanie kapeli z klawiszowcem Hakonem Vinje - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Herbranda Larsena. Sesja nagraniowa odbyła się w "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali siedem autorskich kompozycji oraz cover "What Else Is There?" Royksopp. Część partii gościnnie zarejestrowali Einar Selvik z Wardruny, flecista Daniel Mage i saksofonista jazzowy Kjetil Moster.

Enslaved powstał w miejscowości Haugesund w 1991 roku z inicjatywy Ivara Bjornsona i Grutle Kjellsona. Choć skład grupy kilkukrotnie ulegał zmianom, dwaj muzycy niezmiennie stanowią trzon formacji. Norwegowie dorobili się czternastu longplayów studyjnych, trzech EP-ek i dwóch DVD koncertowych.

Przypominamy, że Enslaved wystąpi na "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim. Festiwal odbędzie się w dniach od 10 do 12 września 2020 roku. Swój udział potwierdziły również formacje Asphyx, Napalm Death, Anathema, Tiamat, Tides From Nebula, Me And That Man, Night Demon, Fleshworld, The Dead Goats, Ragehammer, Only Sons, Deszcz, Dom Zły, Katla, Diuna, Motorowl i Year of the Cobra.

Karnety na "Summer Dying Loud" nabyć można w cenie 159 zł. Karnet z wstępem na pole namiotowe kosztuje 179 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »