zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 września 2023

Nie żyje Bob Kulick, były gitarzysta Lou Reeda i Meat Loafa

2.06.2020 13:10  autor: Verghityax, źródło: consequenceofsound.net

Bob Kulick - gitarzysta związany między innymi z Lou Reedem, Meat Loafem, Kiss, W.A.S.P. i Doro - zmarł 29 maja 2020 roku. Muzyk miał 70 lat. Jego śmierć potwierdził jego brat Bruce.

Bruce Kulick komentuje: "Ze złamanym sercem zmuszony jestem przekazać wam wieść o śmierci mojego brata Boba. Jego miłość do muzyki oraz talent nie powinny ulec zapomnieniu. Wiem, że zaznał spokoju i jest teraz z naszymi rodzicami, grając najgłośniej, jak potrafi. Proszę o uszanowanie naszej prywatności w tej ciężkiej chwili".

Robert J. Kulick przyszedł na świat 16 stycznia 1950 roku na Brooklynie. Gdy w 1972 roku Gene Simmons, Paul Stanley i Peter Criss szukali gitarzysty do swego nowopowstajacego zespołu Kiss, Bob zgłosił swoją kandydaturę. Trio było pod dużym wrażeniem jego umiejętności, jednak ostatecznie fuchę dostał Ace Frehley. Mimo to, Bob Kulick współpracował potem z kapelą przy czterech albumach: "Alive II", "Unmasked", "Killers" i "Creatures of the Night". Jego młodszy brat Bruce został gitarzystą Kiss w 1984 roku, gdy Mark St. John musiał odejść z powodów zdrowotnych.

W 1975 roku Bob Kulick zagrał na albumie "Coney Island Baby" Lou Reeda, po czym dołączył do zespołu Meat Loafa, z którym współpracował przez kolejną dekadę. Gitarzysta wystąpił na studyjnym longplayu, pt. "Bad Attitude", a także na koncertowym "Live (at Wembley)".

Gdy w 1992 roku Blackie Lawless rozpoczął pracę nad "The Crimson Idol", który w założeniu miał być jego dokonaniem solowym, zaprosił do studia między innymi Boba Kulicka. Ostatecznie płyta trafiła do sprzedaży pod szyldem W.A.S.P. Podobnie rzecz miała się w przypadku następcy "The Crimson Idol", zatytułowanego "Still Not Black Enough". Bob Kulick ponownie został poproszony o zarejestrowanie partii gitary prowadzącej.

W późniejszych latach Bob Kulick nadal pełnił rolę gitarzysty sesyjnego, zajął się też produkcją. Z jego usług korzystali Doro, Tim "Ripper" Owens, Dee Snider, Michael Bolton, Diana Ross i Motorhead.

Komentarze
Dodaj komentarz »