zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 października 2021

Metallica udostępnia archiwalny koncert z 1997 roku

5.06.2020 09:35  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Metallica udostępniła pełny zapis swojego występu w Salt Lake City, który miał miejsce w ramach trasy "Poor Touring Me". Zespół promował wówczas album "Load".

Trasa "Poor Touring Me" rozpoczęła się 4 czerwca 1996 roku w San Jose w Kalifornii, w dniu premiery "Load". Pierwsza część tournee objęła swym zasięgiem USA i Kanadę, następnie formacja przez trzy miesiące koncertowała w Europie, by potem raz jeszcze objechać USA i Kanadę. Zapis z występu w Salt Lake City pochodzi z dnia 2 stycznia 1997 roku - miał on miejsce na arenie "Delta Center" i stanowił część ostatniej odnogi trasy. Metallikę supportował wtedy Korn, mając na koncie albumy "Korn" i "Life Is Peachy".

Lista utworów:

1. So What?
2. Creeping Death
3. Sad But True
4. Ain't My Bitch
5. Whiplash
6. King Nothing
7. One
8. Wasting My Hate
9. Nothing Else Matters
10. Until It Sleeps
11. For Whom the Bell Tolls
12. Wherever I May Roam
13. Fade to Black
14. Seek and Destroy
15. Number of the Beast / Return of the Vampire Jam
16. Last Caress
17. Master of Puppets
18. Enter Sandman
19. Am I Evil?
20. Motorbreath

"Load" to szósty longplay studyjny w dorobku Metalliki i pierwszy tak silnie inspirowany hard rockiem i southern rockiem. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w maju 1995 roku w "The Plant Studios" i potrwała do lutego 1996 roku. Do produkcji ponownie zaangażowany został Bob Rock, który wcześniej współpracował z kapelą przy "Czarnym Albumie". Miksami zajął się Mike Fraser, za mastering odpowiada George Marino. Na okładce "Load" znalazło się zdjęcie autorstwa Andresa Serrano, wybrane przez Kirka Hammetta i Larsa Ulricha. Fotograf wykonał je na początku lat 90., mieszając bydlęcą krew z własnym nasieniem - wydzieliny zostały zamknięte pomiędzy dwoma arkuszami szkła akrylowego.

"Load" zadebiutował na pierwszym miejscu listy sprzedaży "Billboard 200" i okupował je przez cztery tygodnie. W USA longplay pięciokrotnie pokrył się platyną, w Kanadzie czterokrotnie. Status platynowej płyty "Load" uzyskał również w Argentynie, Austrii, Finlandii, Hiszpanii, Japonii, Norwegii, Nowej Zelandii, Polsce, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Tagi: Metallica
Komentarze
Dodaj komentarz »