zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 15 kwietnia 2021

Stillborn i Embrional na "Black Plague: Chapter I"

15.06.2020 09:32  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Agencja Black Silesia Productions zapowiedziała trzyczęściowy cykl koncertowy, pod szyldem "Black Plague". Pierwsza odsłona odbędzie się 5 lipca 2020 roku na dziedzińcu "Fabryki Porcelany" w Katowicach. Zagrają zespoły Stillborn, Embrional, Brudny Skurwiel i Czort.

Stillborn, Kraków 29.11.2019, fot. Verghityax
Stillborn, Kraków 29.11.2019, fot. Verghityax

W oświadczeniu organizatora czytamy: "Nastały czasy ciężkie i niezwykłe; czasy, w których jeszcze do niedawna nie mogliśmy wyjść na spacer, odwiedzić dziadków, spotkać się z przyjaciółmi oraz - co szczególnie bolesne dla nas, ludzi uzależnionych od muzyki - pójść na koncert czy pojechać na festiwal.

Tegoroczny 'Black Silesia Festival' nie mógł się odbyć, postanowiliśmy jednak, wbrew niesprzyjającym okolicznościom, podnieść rękawicę i stworzyć cykl koncertów w czasach Czarnej Plagi, oczywiście z zachowaniem wszelkich koniecznych środków bezpieczeństwa.

Nazwa oraz grafika obrazująca wydarzenie nie są, oczywiście, przypadkowe.

Czarna Plaga składać się będzie z trzech rozdziałów, podczas których zgromadzimy prawdziwą elitę polskiej sceny ekstremalnej.

Skład rozdziału drugiego i trzeciego podamy wkrótce.

Chapter I: 5.07.2020 (niedziela)
Chapter II: 8.08.2020 (sobota)
Chapter III: 21.08.2020 (piątek)

Koncerty odbędą się obok klubu 'P23', na dziedzińcu 'Fabryki Porcelany'. Koncerty będą miały charakter plenerowy.

Z racji odgórnych ograniczeń ilość biletów jest ściśle limitowana do 150 sztuk. Bilety będą dostępne wyłącznie w przedsprzedaży".

Dyskografię Stillborn zamyka EP-ka "Crave for Killing". Materiał ukazał się 12 marca 2018 roku nakładem Godz Ov War Productions. Album dostępny jest w formacie CD, płyty winylowej i kasety magnetofonowej.

Na "Crave For Killing" znalazły się cztery premierowe kompozycje oraz nagrany na nowo utwór "Crave For Killing" z debiutanckiej demówki "Mirrormaze" z 1999 roku. Sesja nagraniowa odbyła się latem i jesienią 2017 roku. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Ataman Tolovy. Za oprawę graficzną odpowiada Maciej Kamuda.

Embrional promować będzie swój trzeci longplay studyjny, pt. "Evil Dead". Ukazał się on 10 stycznia 2019 roku własnym sumptem zespołu w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Materiał zarejestrowany został pod okiem Arka Malczewskiego z "Sound Division Studio". Okładkę przygotował Rafał Wechterowicz.

Brudny Skurwiel powstał w 2013 roku. Tworzy muzykę z pogranicza black, speed i thrash metalu. Formacja wypuściła debiutancką kasetę, pt. "Thrashing Violence!", a następnie kolejne dwie demówki ("Fuck & Thrash" i "Satanik Thrash!") oraz split z Nunslaughter na winylu. W roku 2016 skład opuścił wokalista Fapi, a jego obowiązki przejął gitarzysta Łąka.

Czort ogrywa obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Apostoł". Album ukazał się 30 kwietnia 2020 roku nakładem Under the Sign of Garazel Productions. Materiał zarejestrowany został w 2019 roku pod okiem Góry, który zajął się też masteringiem. Za grafikę na okładce odpowiada WS Artworks.

5.07 - Katowice, Dziedziniec "Fabryki Porcelany"
Start: 18:00

Komentarze
Dodaj komentarz »