zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lipca 2020

Zwiastun do "Empire of the Blind" Heathen

22.06.2020 19:37  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Thrashmetalowa formacja Heathen udostępniła zwiastun swojego czwartego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Empire of the Blind". Wydawnictwo trafi do sprzedaży jeszcze w 2020 roku za sprawą Nuclear Blast.

Sesja nagraniowa do "Empire of the Blind" rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku i zakończyła dwa miesiące później. W 2020 roku Heathen przedstawił swoją nową sekcję rytmiczną - do zespołu dołączyli perkusista Jim DeMaria z Toxik oraz basista Jason Mirza.

Heathen, Warszawa 13.03.2011, fot. Lazarroni
Heathen, Warszawa 13.03.2011, fot. Lazarroni

Początki Heathen to rok 1984, kiedy Lee Altus - znany z występów u boku Gary'ego Holta i spółki z Exodus - i Carl Sacco powołali zespół do życia. Współpraca zaowocowała wydaniem w roku 1987 krążka "Breaking the Silence", cztery lata później ukazał się "Victims of Deception". Z dwoma pozycjami w dyskografii muzycy postanowili zawiesić działalność grupy. Stan ten trwał osiem lat. W 2001 roku Heathen zagrał w ramach "Thrash of the Titans", którego celem było zebranie pieniędzy na pomoc w leczeniu chorób nowotworowych, na które cierpieli Chuck Billy i Chuck Schuldiner. Od tego czasu z obozu thrashmetalowców napływały wieści zapowiadające wznowienie działalności, w końcu głosząc nadejście nowego albumu. W 2010 roku światło dzienne ujrzał trzeci longplay studyjny Heathen, pt. "The Evolution of Chaos".

Tagi: Heathen
Komentarze
Dodaj komentarz »