zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 21 stycznia 2021

Messiah ogłosił premierę albumu "Fracmont"

24.06.2020 09:16  autor: Verghityax, źródło: profil Messiah na Facebooku

Szwajcarski Messiah zapowiedział premierę swojego szóstego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Fracmont". Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 11 września 2020 roku pod banderą High Roller Records.

Materiał na "Fracmont" zarejestrowany został w "Little Creek Studio" pod okiem V.O. Pulvera - producent zajął się również miksami i masteringiem. Projekt okładki przygotował Bjoern Goosses. Tytuł płyty to dawna nazwa szwajcarskiego masywu Pilatus, oznaczająca "rozbitą górę".

Zanim "Fracmont" trafi do sprzedaży, zespół wypuści 7 sierpnia 2020 roku EP-kę "Fatal Grotesque Symbols - Darken Universe". Znajdą się na niej trzy kompozycje: tytułowa, będąca utworem premierowym, a także nagrane na nowo "Space Invaders" z "Hymn to Abramelin" oraz "Extreme Cold Weather" z albumu o tym samym tytule. W sesji gościnnie udział wzięli Chrigel Glanzmann z Eluveitie oraz Sven Gross z Fleshcrawl.

Messiah powstał w 1984 roku. W skład grupy weszli Reto Wilhelm Kuhne na basie i wokalu, R. B. Broggi na gitarze i Rolf Heer na perkusji. Debiutancka demówka, pt. "Powertrash", ukazała się rok później na kasecie magnetofonowej. Wkrótce muzykom udało się podpisać kontrakt z lokalną wytwórnią Chainsaw Murder - to pod jej szyldem światło dzienne ujrzały dwa pierwsze longplaye Messiah: "Hymn to Abramelin" i "Extreme Cold Weather". Firmie nie udało się utrzymać długo na rynku i już w 1987 roku zakończyła działalność. Zespół rozpadł się w roku 1988.

R. B. Broggi reaktywował Messiah w 1990 roku, jako jedyny z dawnego składu. Nowe oblicze formacji uzupełnili Andy Kaina na wokalu, Patrick Hersche na basie, Dani Raess na drugiej gitarze i Pete Schuler na perkusji. Ten ostatni zdążył zarejestrować z zespołem tylko utwór "M.A.N.I.A.C.", nim zastąpił go Steve Karrer. Dani Raess zniknął z Messiah równie szybko i dalej kapela funkcjonowała jako kwartet. W swym drugim okresie działalności Szwajcarzy wydali trzy longplaye: "Choir of Horrors", "Rotten Perish" i "Underground".

W 2017 roku R. B. Broggi dokonał drugiej trwałej reaktywacji Messiah. Do zespołu wrócili Andy Kaina, Patrick Hersche i Steve Karrer.

Tagi: Messiah
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Messiah ogłosił premierę albumu "Fracmont"
jarema37 (wyślij pw), 2020-06-24 18:31:43 | odpowiedz | zgłoś
Ciesze sie na ten powrót (w słusznym składzie :P)
re: Messiah ogłosił premierę albumu "Fracmont"
Pumpciuś (gość, IP: 80.55.193.*), 2020-06-25 11:28:05 | odpowiedz | zgłoś
Wokal charakterystycznie ten sam. Chyba wraz z Nickiem Holmsem z czasów Paradise Lost-Gothic najlepszy growl jaki słyszałem. Jednak brzmienie już niestety komputerowo-nowoczesne. Już nie to samo co na wspaniałym Choir of Horrors. No ale inne czasy. To już nie analogowe (naturalne) nagrywanie a wszystko cyfrowe i syntetyczne.