zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 września 2021

Idles wypuścił singiel "Grounds"

25.06.2020 12:42  autor: Verghityax, źródło: profil Idles na Facebooku

Brytyjska formacja Idles wypuściła "Grounds", drugi singiel z nadchodzącego albumu, zatytułowanego "Ultra Mono". Longplay trafi do sprzedaży 25 września 2020 roku pod egidą Partisan Records.

Na "Ultra Mono" znajdzie się dwanaście kompozycji, które zespół zarejestrował w Paryżu. Produkcją zajęli się Nick Launay i Adam Greenspan. W utworze "Ne Touche Pas Moi" gościnnie zaśpiewała Jehnny Beth, wokalistka Savages.

Lista utworów:

1. War
2. Grounds
3. Mr. Motivator
4. Anxiety
5. Kill Them with Kindness
6. Model Village
7. Ne Touche Pas Moi
8. Carcinogenic
9. Reigns
10. The Lover
11. A Hymn
12. Danke

Idles powstał w 2009 roku w Bristolu - grupę powołali do życia Joe Talbot na wokalu i Adam Devonshire na basie. Wkrótce skład uzupełnili Mark Bowen i Andy Stewart na gitarze oraz Jon Beavis na perkusji. Po trzech latach zespół zadebiutował EP-ką "Welcome", choć z perspektywy czasu muzycy uznali swoje pierwsze dokonanie za okropne i pozbawione tożsamości.

W roku 2015 doszło do zmiany na stanowisku gitarzysty: Andy'ego Stewarta zastąpił Lee Kiernan. Jednocześnie grupa rozpoczęła pracę nad materiałem na swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Brutalism". Wydawnictwo ukazało się 10 marca 2017 roku, spotykając się z powszechnym uznaniem, a pół roku później Idles otworzył koncert Foo Fighters w "O2 Arena" w Londynie. Drugi longplay Brytyjczyków, pt. "Joy as an Act of Resistance", trafił na sklepowe półki pod koniec sierpnia 2018 roku.

Tagi: Idles
Komentarze
Dodaj komentarz »