zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 26 września 2021

Southern Discomfort zapowiada plenerowy koncert

25.06.2020 19:42  autor: Verghityax, źródło: Southern Discomfort

Agencja Southern Discomfort zapowiedziała plenerowy koncert, pod szyldem "Summer Discomfort". Wydarzenie odbędzie się 8 sierpnia 2020 roku na terenie "Przylądka Zabawy" w Cholerzynie pod Krakowem. Swój udział potwierdziły formacje Love Glove, Taraban, Moanaa, .Wavs, Exkyussme i Pavement Pizza.

Z uwagi na panujące obecnie obostrzenia, liczba biletów limitowana jest do 150 sztuk.

Wrocławski Love Glove promować będzie swoją drugą EP-kę, zatytułowaną "Bummer". Na zawartość wydawnictwa, które swoją premierę miało 18 czerwca 2020 roku, składają się cztery utwory. Produkcją zajął się Maciek Wasio z grupy OCN.

Love Glove powołany został do życia w 2019 roku przez gitarzystę Dawida Schindlera i perkusistę Łukasza Hajduka. Wkrótce skład uzupełnili Kuba Brzezicki na basie i Szymon Kowalski na wokalu. Twórczość Love Glove inspirowana jest dokonaniami takich zespołów jak Deftones, The Smashing Pumpkins i Quicksand.

Taraban nadal ogrywa "How the East Was Lost", pierwszy longplay studyjny w swoim dorobku. Wcześniej muzycy zrealizowali dwie EP-ki, z których ostatnia, zatytułowana "Valkyrie Eleison", miała swoją premierę w 2016 roku.

Materiał na "How the East Was Lost" zarejestrowany został w kwietniu 2019 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga, który zajął się również miksami i masteringiem.

Moanaa przywiezie ze sobą materiał z EP-ki "Torches", na której zawartość składają się trzy kompozycje: autorskie "Inflexion" i "Red" oraz cover "Without You I'm Nothing" Placebo. Materiał zarejestrowany został w "Wieloślad Studio" i "Heavens Sound". Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". EP-ka ujrzała światło dzienne 23 października 2019 roku.

W 2017 roku Moanaa rozstała się z sekcją rytmiczną - Damiana Olearczyka i Marcela Łękawę zastąpili odpowiednio Łukasz Tomiczek i Kamil Gębala. Niewiele później nastąpiła jeszcze zmiana na stanowisku gitarzysty i do składu dołączył Maciej Kosarz.

.Wavs to nowy projekt Maciasa z Purple Haze Ensemble. Skład uzupełniają muzycy z Dealer, Black Palm, Death Swingers i CF98. Debiutancki album, zatytułowany po prostu ".Wavs", ukazał się 21 czerwca 2019 roku.

Exkyussme powstał jako hołd dla Kyuss. Zespół wykonuje wyłącznie utwory z repertuaru nieistniejącej już formacji z Palm Desert.

Punkrockowa grupa Pavement Pizza pracuje obecnie nad materiałem na swój drugi album studyjny. Poprzednie wydawnictwo, zatytułowane po prostu "Pavement Pizza", ujrzało światło dzienne w maju 2019 roku.

8.08 - Cholerzyn, "Przylądek Zabawy"
Bilety: 50 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »