zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 czerwca 2021

Doro zaprezentowała singiel "Brickwall"

29.06.2020 16:14  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Doro zaprezentowała singiel "Brickwall" - stanowi on zapowiedź nadchodzącego albumu studyjnego, który ma się ukazać w 2021 roku.

Sesja nagraniowa do czternastego longplaya studyjnego w solowej karierze Doro rozpoczęła się w lutym 2020 roku w USA. "Brickwall" wokalistka zarejestrowała razem z Andreasem Bruhnem, byłym gitarzystą The Sisters of Mercy.

Doro, Katowice 1.12.2016, fot. Verghityax
Doro, Katowice 1.12.2016, fot. Verghityax

Poprzedni longplay, pt. "Forever Warriors, Forever United", ukazał się 17 sierpnia 2018 roku za sprawą Nuclear Blast. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli: Johan Hegg, Mille Petrozza, Chuck Billy, Warrel Dane, Jeff Waters, Ross The Boss, Sabaton, Rolf Kasparek, Doug Aldrich i Tommy Bolan.

W roku 2014 Doro świętowała 30-lecie działalności. Z tej okazji wokalistka dała dwa koncerty dzień po dniu w hali "CCD Stadthalle" w jej rodzinnym Dusseldorfie. Pierwszego dnia Doro towarzyszyła Classic Night Orchestra. W koncertach gościnnie udział wzięli Biff Byford, Chris Caffery, Udo Dirkschneider, Blaze Bailey, Marc Storace, Tom Angelripper, Mr Lordi i Hansi Kursch.

Karierę Doro zaczynała w heavymetalowej kapeli Warlock. Debiutancki album grupy, zatytułowany "Burning the Witches", ukazał się w 1984 roku, szybko zdobywając sobie zainteresowanie fanów oraz prasy. Warlock zakończył działalność pięć lat później, jednak od tego czasu kilkukrotnie reaktywował się na potrzeby pojedynczych występów.

Przypominamy, że Doro odwiedzi Polskę w ramach europejskiej trasy koncertowej. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 18 listopada 2020 roku w klubie "Proxima" w Warszawie.

18.11 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Doro
Komentarze
Dodaj komentarz »