zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 10 maja 2021

Europejska trasa P.O.D. przeniesiona na 2021 rok

2.07.2020 19:59  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Planowana na 2020 rok europejska trasa P.O.D. została przeniesiona na przyszły rok, jednocześnie zespół potwierdził dodatkowy występ w Polsce. Koncerty odbędą się 19 czerwca w Krakowie i 20 czerwca w Warszawie.

P.O.D. nadal ogrywa "Circles", jedenasty longplay studyjny w swoim dorobku. Na zawartość płyty składa się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Big Fish Recording" pod okiem kolektywu The Heavy. Miksami zajął się Jay Baumgardner, za mastering odpowiada Howie Weinberg. Premiera "Circles" miała miejsce 16 listopada 2018 roku za sprawą Mascot Records.

P.O.D. powstał w 1992 roku w San Diego. Grupę utworzyli Sonny Sandoval na wokalu, Wuv Bernardo na perkusji, Marcos Curiel na gitarze i Gabe Portillo na basie. Po dwóch latach Gabe Portillo opuścił zespół, a jego miejsce zajął Traa Daniels. Wkrótce po tej zmianie kwartet wszedł do studia, aby zarejestrować materiał na swój debiutancki album, pt. "Snuff the Punk". Longplay ukazał się 25 stycznia 1994 roku pod banderą Rescue Records, wytwórni należącej do ojca Wuva Bernarda. Amerykanie odnieśli mainstreamowy sukces za sprawą albumu "The Fundamental Elements of Southtown", który trafił do sprzedaży za sprawą Atlantic Records.

W ciągu niemal trzech dekad działalności P.O.D. funkcjonował w niemal niezmienionym składzie - w 2003 roku Marcos Curiel odszedł z zespołu, by powrócić w roku 2006. Grupa była wielokrotnie nagradzana, a utwory "Alive", "Youth of the Nation" i "Portrait" - wszystkie pochodzące z albumu "Satellite" - uzyskały nominację do "Grammy".

19.06.2021 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

20.06.2021 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Tagi: P.O.D.
Komentarze
Dodaj komentarz »